כמה עולה רואה חשבון בחריש?

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 

כמה עולה רואה חשבון בחריש?

בחירת רואה חשבון בחריש או בכל מיקום אחר בארץ הינה בחירה קריטית לעסק, זה כמו לבחור ספר, אתה חייב שיהיה חיבור מסוים כדי שמלבד לפן העסקי, יהיה גם חיבור חברי. תאגידי ענק, עסקים קטנים ובינוניים, מורשים או פטורים, כולם צריכים שירותי רואה חשבון מסיבה כלשהי… למה כל כך הכרחי שיהיה לכם רואה חשבון בעסק?

מהו רואה חשבון?

רואה חשבון הינו מקצוע נחשק מאוד. מי שאחראי על פי חוק למתן רישיון לעיסוק במקצוע בסופו של דבר הוא משרד המפשטים. כדי להיות רואה חשבון עליך לעבוד מבחנים אותם עורכת המועצה, רק לאחר מעבר כל המבחנים ועמידה בתנאים נוספים תוכל לקבל את הזכות לרישיון. ישנם מסלולים שונים במוסדות האקדמאיים לתואר החשבונאות ובדרך כלל משך הלימודים נע בין שלוש שנים לארבע שנים. בין היתר במשך התואר תגעו בנושאים כמו כלכלה, מנהל עסקים ומשפטים. לאחר מכן, על רואה חשבון לעבור התמחות בת שנתיים במשרד ראיית חשבון כדי להיות מוסמך לעבוד כעצמאי. כפי שאתם רואים, הסמכתו של רואה חשבון לוקחת תקופה לא קצרה ובה הרבה אתגרים.

במה רואה חשבון בחריש מתעסק?

לאחר מסלול ההכשרה רואי חשבון יכולים כעת לתת שירות ללקוחות במגוון תחומים הקשורים בעסק. רואי חשבון הם מומחים לענייני כספים. לפניכם מספר דברים עיקריים בהם מתעסק רואה חשבון:

 

 1. ייעוץ – מלבד לפעולה פיזית עצמה אל מול הרשויות, רואה החשבון נמצא כאן כדי לתת לכם ייעוץ מס דרך היבטים שונים בעסק. ייעוץ מס הוא חלק קריטי במינוף העסק מבחינה כלכלית וניהולית.
 2. הוצאות מוכרות – אל תשכחו, ייתכן ומגיעים לכם החזרי מס. בין אם אתם עצמאיים או שכירים מלבד להוצאות מוכרות יש עוד סיבות מגוונות לקבל החזרים בסוף שנת המס או כל חודש בחודשו. תפקידו של רואה החשבון הוא לייעץ לכם בכדי לקבל החזרים או מענקים.
 3. מיסוי – כל עסק צריך להיות מיוצג אל מול הרשויות. ייצוג עצמאי הוא בעיני רבים טעות שלוקחת פוקוס מהעסק עצמו. רואה החשבון מייצג אתכם באמצעות דו"חות כספיים תקופתיים, דו"חות שנתיים, בקשת החזרים ומענקים, הצהרות הון ועוד.
 4. ניהול חשבון – רואה החשבון בדרך כלל מספק את כל שירותי הנהלת החשבונות של העסק, הוא זה שידאג לכם לתלושי שכר מדויקים והפקתם עבור העובדים.

 

כמה עולה להעסיק רואה חשבון בחריש?

המחירון של רואי חשבון נע בין התחומים השונים בהם נוגע רואה החשבון. לדוגמא, עוסק פטור לא ישלם את אותו התעריף שישלם עוסק מורשה עבור שירותיו של רואה החשבון. הסיבות לכך די ברורות, עוסק פטור אינו צריך להגיש דו"חות חודשיים אלא שנתיים ותהליך פתיחת עוסק פטור הינו פשוט יותר מאשר עוסק מורשה. כמו כן, עבור עוסק פטור אין צורך במעקב אחר הוצאות מוכרות ברוב המקרים. אם אתם מחפשים רואה חשבון בחריש או באזור מגורכם דעו כי לרוב המחירים די זהים, אך לא צריך להירתע ממחירים גבוהים מהממוצע, לאחר פגישת הכרות וייעוץ הכל יהיה לכם יותר ברור.

רואה חשבון בחריש – מחירים על קצה המזלג

כאמור, יש לנו שלושה סוגים עיקריים של עסקים לפי רשות המיסים – עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ. לכל אחד מהסוגים יש דו"חות שונים או ניהול שונה שלפיו צריך לפעול רואה החשבון. מטבע הדברים, עוסק פטור ישלם הכי פחות בממוצע בשנה עבור שירותי ראיית חשבון בעוד חברה בע"מ תשלם את הסכום הגבוה ביותר.

לפניכם ממוצע מחירים עבור שירותים שונים של ראיית חשבון:

 • דוח שנתי – עוסק פטור ועוסק מורשה צריכים למלא דוח שנתי לרשויות בסוף שנת המס, המחיר עבור דוח שנתי נע בין 800 ועד 2,000 ש"ח. ממוצע המחירים נע בסביבות ה 1,000 שקלים עבור הכנה ועריכה של הדוח. דוח שנתי עבור חברה בע"מ נע בסביבות ה-5,000 ש"ח ועד 6,000 ש"ח.
 • פתיחת תיק – זהו תשלום שאתם משלמים עבור פתיחת תיק ברשויות המס, מע"מ וביטוח לאומי. אין זו חובה לעבור את התהליך בליווי רואה חשבון, אך מומלץ במיוחד כשאין לכם אף ידע בעולם העסקים. פתיחת תיק במס הכנסה מצריך ממכם להשקיע פחות מ-1,000 שקלים לרוב.
 • ייעוץ – כאשר יש לכם רואה חשבון צמוד ייעוץ הוא ללא מחיר לרוב, נציין זאת מראש. ואם כאשר הגעתם למצב בו אתם זקוקים לייעוץ של רואה חשבון עבור העסק שלכם (מומלץ מאוד), שעת ייעוץ עולה בסביבות ה-500 שקלים. ייעוץ של רואה חשבון אמנם בתשלום עבור לקוחות שאינם קבועים, אך יכול לחסוך לכם לא מעט כסף. המחיר לייעוץ עבור חברה בע"מ הוא מעט יותר ויכול להגיע לכ-700 שקלים.
 • ייצוג – אנו בתקווה שלא נגיע לכך, אך במקרה של שימוע מצד הרשויות ייצוגכם עולה בין 300 ועד 700 שקלים עבור שעת ייצוג.
 • השקעות – כאשר אתם רוצים לבדוק כדאיות של השקעה כלשהי בעסק התשלום נקבע בהתאם לגובה ההשקעה ולפי המורכבות מצד רואה החשבון. המחירים יכולים להתחיל מכמה מאות שקלים ועד עשרות אלפי שקלים.

 

מוטב לציין שכל המחירים שציינו הינם מחירים ללא מע"מ. לרוב, עסקים פטורים אינם צריכים לשלם מע"מ עבור השירותים שציינו למעט מקרים חריגים. המחירון הוא לפי בדיקה גלובלית ארצית של רואי החשבון בארץ, סביר להניח ותראו תנועה לכאן או לכאן מבחינת המחיר.

 

רואה חשבון בחריש – מיקום זה המפתח

מחיר רואה חשבון בחריששירותי ראיית חשבון הם מצרך בסיסי לכל עסק, רואה החשבון מתחיל עם העסק את התהליך החל בהקמתו וגם בעט שגשוגו. ליווי של רואה חשבון הופך את העסק שלכם להרבה יותר רווחי מאשר הוא. עמידה אל מול הרשויות אינה דבר פשוט ויש הרבה דברים נלווים שעליכם לדעת ולהכיר. בשביל זה הרואה חשבון עומד לצידכם. אנו ממליצים לעבוד עם רואה חשבון ספציפי לכל אורך הדבר, ככה הוא מכיר את העסק על רבדיו ויודע היכן ניתן לשפר אותו.

 

רואה חשבון בחריש הוא מקצוע מבוקש ולכן ההיצע הוא יחסית בגדול בהשוואה למקומות אחרים. לכן, חשוב לבחון היטב את האדם לצידו אתם מתכננים לעבוד בתקופה הקרובה. הבחירה אינה צריכה להיות מותנת במחיר בלבד, אלא גם לפי אופי, זמינות ותשוקה לעסק. רואה החשבון צריך להיות זמין לכם ולכן כאשר העסק נמצא בחריש אתם צריכים רואה חשבון בחריש – מומלץ בקרבת העסק. הדבר נכון לגבי כל עיר בארץ כמובן.

 

מסקנות

רואה חשבון הוא לא סתם עוד מקצוע, הוא מוצר בסיסי העומד מאחורי כל עסק מצליח. אם נבקש ממכם לראות עסק אחד שמסתדר ללא רואה חשבון, סביר להניח ולא תמצאו אותו. נכון, עבור עוסק פטור החשיבות של רואה חשבון פחות בולטת, אך קיימת. ראיית חשבון מבטיחה לכל סדר בעסק, ליווי מקצועי והפיכת עסק לרווחי יותר. גם פרילנסרים וגם חברות בע"מ צריכות להעזר ברואה חשבון, כל עסק לפי התפוקה שלו וסוגו. זכרו, פגישת ההיכרות עם רואה החשבון היא ההזדמנות הטובה ביותר לדעת אם שיתוף הפעולה נכון לכם או לא – הגיעו מוכנים.

רואה חשבון בחריש

הקמת עסק עצמאי וניהולו הם לא דבר קל. בעל העסק צריך להתמודד מול הרשויות ולדעת כיצד להתנהל איתן. על מנת להצליח להתנהל נכון ולא להסתבך עם מס הכנסה, קיים המקצוע ראיית חשבון. על כך נרחיב במאמר הבא.

 

מהו רואה חשבון בחריש?

רואה חשבון בחריש הוא איש מקצוע שהוסמך על פי חוק לעסוק בראיית חשבון ויש לו את הרישיון המתאים. תפקידו של רואה החשבון הוא לבצע ביקורת על דו"חות כספיים ולתת עליהם חוות דעת.

רואה החשבון הוא אדם בעל השכלה רחבה בתחומי חשבונאות, מיסים, מימון, ביקורת חשבונאית ועוד. למעשה על רואה החשבון לבדוק, לבקר ולאשר כל מאזן, חשבון רווח והפסד, חשבון הכנסות והוצאות וכל תפקיד אחר שנכלל בכך.

רואה חשבון בחריש- למה צריך?רואה חשבון בחריש

על מנת להצליח לנהל עסק נכון ולא להסתבך עם הרשויות, ביניהן מס הכנסה וביטוח לאומי, כדאי לכם להעסיק רואה חשבון בחריש. ריכזנו לכם מספר דברים בסיסיים בהם רואה החשבון מסייע-

 • עמידה בחוקים- החוקה היא מאוד ארוכה ומאוד מסובכת. מי שניסה לקרוא את חוקי המס הבין שהם מורכבים מאוד להבנה. רואה החשבון מבין בחוקים ויודע על הדברים הנדרשים מכם כבעלי עסק. הוא מוסמך לעבוד מול הרשויות ולכן יודע כיצד למנוע אי סדרים בעסק.
 • חסכון בזמן- מי שמנהל עסק יודע כמה זמן ניהול העסק מצריך ממנו. בדרך כלל לבעל העסק יהיו כל כך הרבה דברים להתעסק בהם כמו ניהול עובדים, הזמנת סחורה, שכירויות ועוד. לרוב בעלי העסקים אין את הזמן למלא דו"חות ולהתנהל מול הרשות. רואה החשבון עושה זאת עבורכם ועל ידי כך חוסך לכם זמן משמעותי שיכול לבוא לטובת העסק.
 • נציגות- רואה החשבון מהווה את הנציגות של העסק שלכם מול הרשויות השונות (רשות המס, ביטוח לאומי ומע"מ). במידה ואתם רוצים להגיש בקשה כלשהי רואה החשבון זכאי לעשות זאת עבורכם.
 • חישוב נכון- כאשר לא מחשבים נכון את התשלומים שיש לבצע עבור הרשויות השונות יכולים להצטבר פערים. הפערים הללו יגיעו בסוף שנת המס ויצטברו כחוב שתאלצו לשלם אותו. רואה החשבון יודע לחשב נכון את התשלומים השונים ודואג לכך שלא יצטברו לכם חובות בסוף שנת המס.
 • ייעוץ- עולם העסקים הוא לא עולם פשוט כלל. רואה החשבון בקיא בעולם העסקים ויודע לתת לכם ייעוץ מתאים. הייעוץ יכול להיות גם ייעוץ פיננסי וגם ייעוץ עסקי. לדוגמא, אם תרצו לקחת הלוואה רואה החשבון יידע לייעץ לכם האם כדאי לכם לקחת את ההלוואה ואם לא אז למה. ברוב המקרים, במידה ואתם לקוחות קבועים של רואה החשבון, תהיו זכאים לייעוץ חינם.

כיצד בוחרים רואה חשבון בחריש?רואה חשבון בחריש

בחירת רואה חשבון יכולה להיות משימה לא פשוטה וקריטית לעתיד העסק שלכם. חשוב מאוד לבחור ברואה החשבון הנכון לכם. תוכלו לבחור בין משרד רואי חשבון לבין רואה חשבון עצמאי, כאשר לכל החלטה כזו יש שיקולים אחרים. יש לקחת בחשבון כי לכל בחירה כזו יש יתרונות וחסרונות. בדרך כלל משרד רואי חשבון יהיה מקצועי יותר. משרדים הם בדרך כלל בעלי שם ולכן הם צריכים לתת תוצאות ברמה גבוהה. בדרך כלל כאשר מדובר במשרדים גם תנאי הקבלה יהיו מחמירים יותר ויצריכו ידע רב וניסיון רב. מהצד השני רואה חשבון עצמאי בדרך כלל יהיה זמין יותר ויעניק לכם יחס אישי יותר.

אלמנט נוסף שיהיה עליכם לקחת בחשבון בבחירה של רואה החשבון הוא התקציב שלכם. בסופו של דבר אתם רוצים שרואים החשבון יעמוד בצרכים שלכם והתקציב הוא אלמנט קריטי לכך. שימו לב כי בדרך כלל בחירה במשרד תהיה בחירה זולה יותר מבחירה ברואה חשבון עצמאי. כמו כן, במידה ואתם בוחרים רואה חשבון לטווח הארוך, המחיר בדרך כלל יהיה יותר משתלם.

על מנת לבחור רואה חשבון בחריש עליכם להגיע לפגישה. הפגישה הראשונה היא חשובה מאוד כיוון שבה אתם למעשה מבינים מי האדם העומד מולכם והאם יש לכם איתו כימיה נכונה. כמו כן, על ידי מפגש פרונטלי אתם יכולים להבין האם מדובר באדם רציני או לא. אתם תמיד יכולים לבקש לראות תעודה של המקצוע על מנת לוודא כי רואה החשבון מוסמך.

לאחר הבחירה וודאו כי יש חוזה התקשרות מקובל בין רואה החשבון אליכם וכי מפורטים בו המחירים עבור הפעולות השונות.

 

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

השקעות אלטרנטיביות בשוק ההון

מחקר שנערך לאחרונה הראה ששוק ההון הופך צפוף יותר ויותר. לכן השקעות אלטרנטיביות הופכות לפופולריות עוד יותר. השקעות אלטרנטיביות בשוק ההון הן דרך טובה לגוון

בלוג

מה הקשר של פקטורינג לרואי חשבון

אנו חיים בעולם עסקי בו פתרונות רבים לבעלי עסקים לניהול העסק בחוכמה ומבלי להיקלע למצבי מצוקת תזרים מזומנים. גם עסקים יציבים וחזקים יכולים להיקלע למצוקות,

בלוג

החשיבות של משכנתא חוץ בנקאית ממקום בטוח

משכנתאות חוץ בנקאיות הופכות פופולריות יותר בשוק. הם מציעים מקום בטוח לקבל משכנתא עם ריביות נמוכות יותר ותנאים גמישים. ככל שהמשכנתאות החוץ בנקאיות הופכות פופולריות

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא

השקעות אלטרנטיביות בשוק ההון

מחקר שנערך לאחרונה הראה ששוק ההון הופך צפוף יותר ויותר. לכן השקעות אלטרנטיביות הופכות לפופולריות עוד יותר. השקעות אלטרנטיביות בשוק ההון הן דרך טובה לגוון

מה הקשר של פקטורינג לרואי חשבון

אנו חיים בעולם עסקי בו פתרונות רבים לבעלי עסקים לניהול העסק בחוכמה ומבלי להיקלע למצבי מצוקת תזרים מזומנים. גם עסקים יציבים וחזקים יכולים להיקלע למצוקות,

החשיבות של משכנתא חוץ בנקאית ממקום בטוח

משכנתאות חוץ בנקאיות הופכות פופולריות יותר בשוק. הם מציעים מקום בטוח לקבל משכנתא עם ריביות נמוכות יותר ותנאים גמישים. ככל שהמשכנתאות החוץ בנקאיות הופכות פופולריות

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!