כמה עולה רואה חשבון בקריית עקרון?

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 

כמה עולה רואה חשבון בקריית עקרון?

בחירת רואה חשבון בקריית עקרון או בכל מיקום אחר בארץ הינה בחירה קריטית לעסק, זה כמו לבחור ספר, אתה חייב שיהיה חיבור מסוים כדי שמלבד לפן העסקי, יהיה גם חיבור חברי. תאגידי ענק, עסקים קטנים ובינוניים, מורשים או פטורים, כולם צריכים שירותי רואה חשבון מסיבה כלשהי… למה כל כך הכרחי שיהיה לכם רואה חשבון בעסק?

 

מהו רואה חשבון?

רואה חשבון הינו מקצוע נחשק מאוד. מי שאחראי על פי חוק למתן רישיון לעיסוק במקצוע בסופו של דבר הוא משרד המפשטים. כדי להיות רואה חשבון עליך לעבוד מבחנים אותם עורכת המועצה, רק לאחר מעבר כל המבחנים ועמידה בתנאים נוספים תוכל לקבל את הזכות לרישיון. ישנם מסלולים שונים במוסדות האקדמאיים לתואר החשבונאות ובדרך כלל משך הלימודים נע בין שלוש שנים לארבע שנים. בין היתר במשך התואר תגעו בנושאים כמו כלכלה, מנהל עסקים ומשפטים. לאחר מכן, על רואה חשבון לעבור התמחות בת שנתיים במשרד ראיית חשבון כדי להיות מוסמך לעבוד כעצמאי. כפי שאתם רואים, הסמכתו של רואה חשבון לוקחת תקופה לא קצרה ובה הרבה אתגרים.

 

במה רואה חשבון בקריית עקרון מתעסק?

לאחר מסלול ההכשרה רואי חשבון יכולים כעת לתת שירות ללקוחות במגוון תחומים הקשורים בעסק. רואי חשבון הם מומחים לענייני כספים. לפניכם מספר דברים עיקריים בהם מתעסק רואה חשבון:

 

  1. ייעוץ – מלבד לפעולה פיזית עצמה אל מול הרשויות, רואה החשבון נמצא כאן כדי לתת לכם ייעוץ מס דרך היבטים שונים בעסק. ייעוץ מס הוא חלק קריטי במינוף העסק מבחינה כלכלית וניהולית.
  2. הוצאות מוכרות – אל תשכחו, ייתכן ומגיעים לכם החזרי מס. בין אם אתם עצמאיים או שכירים מלבד להוצאות מוכרות יש עוד סיבות מגוונות לקבל החזרים בסוף שנת המס או כל חודש בחודשו. תפקידו של רואה החשבון הוא לייעץ לכם בכדי לקבל החזרים או מענקים.
  3. מיסוי – כל עסק צריך להיות מיוצג אל מול הרשויות. ייצוג עצמאי הוא בעיני רבים טעות שלוקחת פוקוס מהעסק עצמו. רואה החשבון מייצג אתכם באמצעות דו"חות כספיים תקופתיים, דו"חות שנתיים, בקשת החזרים ומענקים, הצהרות הון ועוד.
  4. ניהול חשבון – רואה החשבון בדרך כלל מספק את כל שירותי הנהלת החשבונות של העסק, הוא זה שידאג לכם לתלושי שכר מדויקים והפקתם עבור העובדים.

 

כמה עולה להעסיק רואה חשבון בקריית עקרון?

המחירון של רואי חשבון נע בין התחומים השונים בהם נוגע רואה החשבון. לדוגמא, עוסק פטור לא ישלם את אותו התעריף שישלם עוסק מורשה עבור שירותיו של רואה החשבון. הסיבות לכך די ברורות, עוסק פטור אינו צריך להגיש דו"חות חודשיים אלא שנתיים ותהליך פתיחת עוסק פטור הינו פשוט יותר מאשר עוסק מורשה. כמו כן, עבור עוסק פטור אין צורך במעקב אחר הוצאות מוכרות ברוב המקרים. אם אתם מחפשים רואה חשבון בקריית עקרון או באזור מגורכם דעו כי לרוב המחירים די זהים, אך לא צריך להירתע ממחירים גבוהים מהממוצע, לאחר פגישת הכרות וייעוץ הכל יהיה לכם יותר ברור.

רואה חשבון בקריית עקרון – מחירים על קצה המזלג

כאמור, יש לנו שלושה סוגים עיקריים של עסקים לפי רשות המיסים – עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ. לכל אחד מהסוגים יש דו"חות שונים או ניהול שונה שלפיו צריך לפעול רואה החשבון. מטבע הדברים, עוסק פטור ישלם הכי פחות בממוצע בשנה עבור שירותי ראיית חשבון בעוד חברה בע"מ תשלם את הסכום הגבוה ביותר.

 

לפניכם ממוצע מחירים עבור שירותים שונים של ראיית חשבון:

 

  • דוח שנתי – עוסק פטור ועוסק מורשה צריכים למלא דוח שנתי לרשויות בסוף שנת המס, המחיר עבור דוח שנתי נע בין 800 ועד 2,000 ש"ח. ממוצע המחירים נע בסביבות ה 1,000 שקלים עבור הכנה ועריכה של הדוח. דוח שנתי עבור חברה בע"מ נע בסביבות ה-5,000 ש"ח ועד 6,000 ש"ח.
  • פתיחת תיק – זהו תשלום שאתם משלמים עבור פתיחת תיק ברשויות המס, מע"מ וביטוח לאומי. אין זו חובה לעבור את התהליך בליווי רואה חשבון, אך מומלץ במיוחד כשאין לכם אף ידע בעולם העסקים. פתיחת תיק במס הכנסה מצריך ממכם להשקיע פחות מ-1,000 שקלים לרוב.
  • ייעוץ – כאשר יש לכם רואה חשבון צמוד ייעוץ הוא ללא מחיר לרוב, נציין זאת מראש. ואם כאשר הגעתם למצב בו אתם זקוקים לייעוץ של רואה חשבון עבור העסק שלכם (מומלץ מאוד), שעת ייעוץ עולה בסביבות ה-500 שקלים. ייעוץ של רואה חשבון אמנם בתשלום עבור לקוחות שאינם קבועים, אך יכול לחסוך לכם לא מעט כסף. המחיר לייעוץ עבור חברה בע"מ הוא מעט יותר ויכול להגיע לכ-700 שקלים.
  • ייצוג – אנו בתקווה שלא נגיע לכך, אך במקרה של שימוע מצד הרשויות ייצוגכם עולה בין 300 ועד 700 שקלים עבור שעת ייצוג.
  • השקעות – כאשר אתם רוצים לבדוק כדאיות של השקעה כלשהי בעסק התשלום נקבע בהתאם לגובה ההשקעה ולפי המורכבות מצד רואה החשבון. המחירים יכולים להתחיל מכמה מאות שקלים ועד עשרות אלפי שקלים.

 

מוטב לציין שכל המחירים שציינו הינם מחירים ללא מע"מ. לרוב, עסקים פטורים אינם צריכים לשלם מע"מ עבור השירותים שציינו למעט מקרים חריגים. המחירון הוא לפי בדיקה גלובלית ארצית של רואי החשבון בארץ, סביר להניח ותראו תנועה לכאן או לכאן מבחינת המחיר.

 

רואה חשבון בקריית עקרון – מיקום זה המפתח

מחיר רואה חשבון בקריית עקרוןשירותי ראיית חשבון הם מצרך בסיסי לכל עסק, רואה החשבון מתחיל עם העסק את התהליך החל בהקמתו וגם בעט שגשוגו. ליווי של רואה חשבון הופך את העסק שלכם להרבה יותר רווחי מאשר הוא. עמידה אל מול הרשויות אינה דבר פשוט ויש הרבה דברים נלווים שעליכם לדעת ולהכיר. בשביל זה הרואה חשבון עומד לצידכם. אנו ממליצים לעבוד עם רואה חשבון ספציפי לכל אורך הדבר, ככה הוא מכיר את העסק על רבדיו ויודע היכן ניתן לשפר אותו.

 

רואה חשבון בקריית עקרון הוא מקצוע מבוקש ולכן ההיצע הוא יחסית בגדול בהשוואה למקומות אחרים. לכן, חשוב לבחון היטב את האדם לצידו אתם מתכננים לעבוד בתקופה הקרובה. הבחירה אינה צריכה להיות מותנת במחיר בלבד, אלא גם לפי אופי, זמינות ותשוקה לעסק. רואה החשבון צריך להיות זמין לכם ולכן כאשר העסק נמצא בקריית עקרון אתם צריכים רואה חשבון בקריית עקרון – מומלץ בקרבת העסק. הדבר נכון לגבי כל עיר בארץ כמובן.

 

מסקנות

רואה חשבון הוא לא סתם עוד מקצוע, הוא מוצר בסיסי העומד מאחורי כל עסק מצליח. אם נבקש ממכם לראות עסק אחד שמסתדר ללא רואה חשבון, סביר להניח ולא תמצאו אותו. נכון, עבור עוסק פטור החשיבות של רואה חשבון פחות בולטת, אך קיימת. ראיית חשבון מבטיחה לכל סדר בעסק, ליווי מקצועי והפיכת עסק לרווחי יותר. גם פרילנסרים וגם חברות בע"מ צריכות להעזר ברואה חשבון, כל עסק לפי התפוקה שלו וסוגו. זכרו, פגישת ההיכרות עם רואה החשבון היא ההזדמנות הטובה ביותר לדעת אם שיתוף הפעולה נכון לכם או לא – הגיעו מוכנים.

משרד רואה חשבון או רואה חשבון עצמאי בקריית עקרון?

משרד רואה חשבון בקריית עקרון?החלטתם לפתוח עסק? מזל טוב! אם זהו לא הצעד הראשון שלכם בתחום עולם העסקים אז אתם בוודאי יודעים למה אתם נכנסים, אך אם לא… הקמת עסק והפעלתו אינה דבר פשוט, במיוחד בארץ. החלטנו לעשות לכם מעט סדר בבלאגן, ומי יודע לעשות סדר בצורה מושלמת יותר מאשר רואה חשבון?

 

מי צריך בכלל רואה חשבון בקריית עקרון?

כל מי שלא נעזר ברואה חשבון בעבר מתחיל את דרכו די סקפטי לתהליך, מה רואה חשבון יכול לעשות שאני לא יכול לעשות? סך הכל מדובר במילוי טפסים ושליחתם לרשויות. יש לכם שתי אפשרויות, האחת היא לנסות זאת בעצמכם ולהבין שזה מסובך יותר ממה שדמיינתם, האפשרות השניה היא מההתחלה להיעזר ברואה חשבון.

 

הנה כמה דברים בסיסיים שרואה החשבון יכול לסייע לכם בהם:

 

עמידה בחוק – רואה חשבון לא סתם לומד כ-4 ומתמחה עוד שנתיים, החוקה היא מאוד ארוכה ומאוד מסובכת. ישנם הרבה דברים שלא נמצאים על פני השטח ורק לאחר "הכוויה" ניתן לגלות אותם. רואה החשבון מוסמך לעבוד אל מול הרשויות ויודע איך למנוע אי סדרים בעסק ולדווח במועד הרצוי.

 

זמן – גם אם אתם מומחים בכל הנוגע למילוי דו"חות על פי ועמידה בזמנים, כל עניין הניהול מול הרשות לוקח זמן מאוד יקר מבעל העסק. כאשר אתם בראש העסק יש לכם עוד המון דברים בראש שיש לקחת בחשבון, בין אם מדובר על ניהול עובדים, הזמנת סחורה, שכירויות ועוד, הדבר האחרון שאתם רוצים להתעסק בו עכשיו הוא ראיית חשבון.

 

נציגות – רואה חשבון הוא הפנים של העסק מול רשויות המס, ביטוח לאומי ומע"מ. בעת בקשה, ענישה וכו', הוא הנציג של העסק. לדוגמא, כאשר אתם רוצים לבקש הארכה להגשת דו"חות רואה החשבון זכאי להגיש בקשה.

 

חישוב נכון – עוסק מורשה וחברה בע"מ לרוב יהיו חייבים בתשלומי מקדמות לרשויות שונות. כאשר אין אנו נעזרים ברואה חשבון ייתכן ויהיו פערים בסוף שנת המס בה אנו נהיה חייבים כסף לרשויות, מכיוון ששילמנו פחות מדי במהלך השנה. רואה חשבון דואג לכך שלא תהיו חייבים כסף בסוף שנת המס אלא יהיו חייבים לכם כיוון שהריבית מצטברת לשני המקרים.

 

ייעוץ – רואה חשבון סביר להניח ומכיר כבר את עולם העסקים, כיוון שלכל רואה חשבון יש התמחות של כשנתיים. ברגע שאתם לקוחות קבועים של רואה החשבון אתם זכאים לייעוץ חינם (ברוב המקרים). הייעוץ עוסק בפיתוח עסקי ולא רק ניהול החשבון באופן פיננסי. לדוגמא, אם תרצו לקחת הלוואה או שיווק רואה החשבון יכול לסייע לכם כמה להשקיע, האם לקחת את ההלוואה וכל דבר הנוגע בתחום הפיננסי של העסק.

 

כיצד בוחרים רואה חשבון בקריית עקרון?

בחירת רואה חשבון לעסק הינה בחירה לא פשוטה ומאוד קריטית עבור עתיד העסק. לא כל רואה חשבון שאתם רואים הם הרואה חשבון הנכון לכם. הגיעו למשרד רואי חשבון, ישנו משרד רואה חשבון בקריית עקרון וכמעט בכל עיר בארץ. כמו כן, יש לכם את אפשרות הבחירה לעבוד עם רואה חשבון עצמאי. הבחירה בין משרד רואי חשבון ובין עצמאי גם הוא קריטי אך נגיע לכך אחר כך.

 

כמו כל אדם, התקציב הוא קריטי ואנו רוצים לבחור רואה חשבון שיעמוד בצרכים שלנו אך עם זאת המחיר יהיה לגיטימי. בדרך כלל משרד רואי חשבון יהיה זול יותר מאשר שירותיו של רואה חשבון עצמאי, אך כמובן שתמיד יש מקרים חריגים.

עליכם לבחור רואה חשבון שנוח לכם מבחינה כלכלית. כאשר אתם בוחרים רואה חשבון לטווח הארוך המחיר הוא הרבה יותר משתלם.

 

הצעד הבא שאף מקדים את הראשון מתבצע עוד בזמן ההיכרות הראשונית שלנו עם רואה החשבון. הפגישה הראשונה שלנו עם רואה החשבון איתו אנו רוצים לעבוד היא חשובה, יש לבחון שאכן אפשר לנהל דו שיח עם רואה החשבון, שיש כימיה נכונה ביניכם ושאכן מדובר ברואה חשבון מוסמך, זו לא בושה לבקש לראות את תעודת המקצוע. אם החלטתם לעבוד איתו יש לוודא שישנו חוזה התקשרות מקובל בין בעל המקצוע והלקוח, בחוזה צריך להיות מפורט כל ענייני המחירים ככה שלא יהיו הפתעות.

 

האם לבחור במשרד רואי חשבון בקריית עקרון או בעצמאי?

את השאלה הזאת שמעתי כבר לא מעט פעמים, והתשובה היא אף פעם לא ברורה. לכל צד יש יתרונות וחסרונות, אך אחד מהיתרונות הבולטים שיש במשרד רואי חשבון הוא הפן המקצועי יותר, המסגרת והשם של העסק הולך לפניכם ולכן התוצאות צריכות להיות ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, במקרה ובו רואה החשבון מתקשה או מחפש פתרון יצירתי, נמצאים לצידו עוד מספר רואי חשבון שיכולים לסייע לו. אבל, ברגע שבחרתם רואה חשבון מקצועי ואיכותי זה לא באמת משנה אם הוא חלק מצוות או עצמאי. הדבר שכן יש לשים דגש עליו הוא שאם מיקום העסק שלכם נמצא בקריית עקרון אתם לא רוצים להגיע אל משרד רואה חשבון בעיר אחרת על אף שלצוות שם יותר התחברתם. עליכם למצוא רואה חשבון הנמצא בקרבת העסק – זמינות היא קריטית בעולם העסקים.

 

לסיכום איך תבחר את רואה חשבון שלך?

רואה חשבון עצמאי בקריית עקרון?בחירת רואה חשבון היא מטלה לא פשוטה שיש לשים עליה הרבה דגש, אפילו אם אתם להוטים לפתוח כבר את העסק. הבחירה בין משרד רואי חשבון ובין רואה חשבון עצמאי תלויה בכם ורואי החשבון שנמצאים בקרבתכם. זכרו, ההיכרות הראשונית היא החשובה ביותר ולכן אסור לפסוח עליה ולהמיר אותה בשיחת טלפון או חוזה אלקטרוני.

שני רואי החשבון שנשאלו אמרו פה אחד כי המלצה היא הדרך הטובה ביותר להגיע לרואה חשבון . "עדיף", אומר רו"ח זהר, "כי ההמלצה תהיה מאיש מקצועי כמו בנקאי, איש הביטוח, יועץ השקעות או כל אדם אחר שמגיע מתחום קרוב שיכול להעריך את יכולתו המקצועית".

בהיכנסכם למשרד אל תהססו לחפש את הרישיון עליו עמל רואה החשבון. זה אמור להיות תלוי וממוסגר על הקיר. רצוי לשאול מי הם לקוחותיו ואין להתבייש ולבקש שמות ממליצים.

"חשוב מאוד להרגיש בטחון באדם. הוא גם צריך לשדר מקצועיות ואמינות", מסכם רו"ח ריינגולד. "מדובר באיש-אמון ואם התחושה מלכתחילה לא קיימת – חפשו רואה חשבון אחר".

חוזה התקשרות בין הלקוח לבעל המקצוע היא עניין מקובל אך לא נערך בכל מקרה. אם חשוב לכם לוודא מהו שכר הטירחה, כיצד ובעבור מה בדיוק יגבה, אל תהססו לבקש חוזה שכזה.

 

נפגעתם מרואה חשבון רשלני? ועדת האתיקה של לישכת רואי החשבון מקבלת תלונות של לקוחות מאוכזבים. היא אינה רשאית לשלול את הרישיון, אותו, כאמור, נותנת ובמקרים יוצאי דופן אף שוללת, מועצת רואי החשבון המסונפת למשרד המשפטים, אך ניתן לשטוח בפניה לא מעט קובלנות שיתבררו במקום. בנוסף ניתן לתבוע את רואה החשבון הרשלן בבית המשפט.

 

החלטתם לעבור מרואה חשבון אחד לאחר? כללי האתיקה של המקצוע דורשים את הסכמתו של רואה החשבון אותו אתם מעוניינים לעזוב. כדי להתחיל לטפל בכם יאלץ הרו"ח החדש לבקש את הסכמתו של זה הישן, ובאותה עת לברר האם אתם חייבים לו כסף או שמא יש ביניכם עניינים לא פתורים אחרים. רק לאחר שיינתן האישור תוכלו להתחיל את מסכת היחסים החדשה. הכלל המשונה-משהו לא נועד לשמור עליכם, הלקוחות, כמו על רואי החשבון, מפניכם.

 

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא
כמה עולה לעבוד עם רואה חשבון
כמה עולה לעבוד עם רואה חשבון?

כמה עולה לעבוד עם רואה חשבון? תפקידו של רואה חשבון עלויות הוא לספק הנחיות להכנסות הוצאות ולוודא שלחברה יש הכנסות ותשלומים הן לחומרים והן לעבודה,

כמה עולה רואה חשבון בחריש?

  בחירת רואה חשבון בחריש או בכל מיקום אחר בארץ הינה בחירה קריטית לעסק, זה כמו לבחור ספר, אתה חייב שיהיה חיבור מסוים כדי שמלבד

כמה עולה רואה חשבון בעומר?

  בחירת רואה חשבון בעומר או בכל מיקום אחר בארץ הינה בחירה קריטית לעסק, זה כמו לבחור ספר, אתה חייב שיהיה חיבור מסוים כדי שמלבד

כמה עולה רואה חשבון בתל-אביב?

  בחירת רואה חשבון בתל-אביב או בכל מיקום אחר בארץ הינה בחירה קריטית לעסק, זה כמו לבחור ספר, אתה חייב שיהיה חיבור מסוים כדי שמלבד

כמה עולה רואה חשבון בקריות?
כמה עולה רואה חשבון בקריות?

  בחירת רואה חשבון בקריות או בכל מיקום אחר בארץ הינה בחירה קריטית לעסק, זה כמו לבחור ספר, אתה חייב שיהיה חיבור מסוים כדי שמלבד

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!