משרד רואה חשבון או רואה חשבון עצמאי בגבעת ברנר?

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 

משרד רואה חשבון בגבעת ברנר?החלטתם לפתוח עסק? מזל טוב! אם זהו לא הצעד הראשון שלכם בתחום עולם העסקים אז אתם בוודאי יודעים למה אתם נכנסים, אך אם לא… הקמת עסק והפעלתו אינה דבר פשוט, במיוחד בארץ. החלטנו לעשות לכם מעט סדר בבלאגן, ומי יודע לעשות סדר בצורה מושלמת יותר מאשר רואה חשבון?

 

מי צריך בכלל רואה חשבון בגבעת ברנר?

כל מי שלא נעזר ברואה חשבון בעבר מתחיל את דרכו די סקפטי לתהליך, מה רואה חשבון יכול לעשות שאני לא יכול לעשות? סך הכל מדובר במילוי טפסים ושליחתם לרשויות. יש לכם שתי אפשרויות, האחת היא לנסות זאת בעצמכם ולהבין שזה מסובך יותר ממה שדמיינתם, האפשרות השניה היא מההתחלה להיעזר ברואה חשבון.

 

הנה כמה דברים בסיסיים שרואה החשבון יכול לסייע לכם בהם:

 

עמידה בחוק – רואה חשבון לא סתם לומד כ-4 ומתמחה עוד שנתיים, החוקה היא מאוד ארוכה ומאוד מסובכת. ישנם הרבה דברים שלא נמצאים על פני השטח ורק לאחר "הכוויה" ניתן לגלות אותם. רואה החשבון מוסמך לעבוד אל מול הרשויות ויודע איך למנוע אי סדרים בעסק ולדווח במועד הרצוי.

 

זמן – גם אם אתם מומחים בכל הנוגע למילוי דו"חות על פי ועמידה בזמנים, כל עניין הניהול מול הרשות לוקח זמן מאוד יקר מבעל העסק. כאשר אתם בראש העסק יש לכם עוד המון דברים בראש שיש לקחת בחשבון, בין אם מדובר על ניהול עובדים, הזמנת סחורה, שכירויות ועוד, הדבר האחרון שאתם רוצים להתעסק בו עכשיו הוא ראיית חשבון.

 

נציגות – רואה חשבון הוא הפנים של העסק מול רשויות המס, ביטוח לאומי ומע"מ. בעת בקשה, ענישה וכו', הוא הנציג של העסק. לדוגמא, כאשר אתם רוצים לבקש הארכה להגשת דו"חות רואה החשבון זכאי להגיש בקשה.

 

חישוב נכון – עוסק מורשה וחברה בע"מ לרוב יהיו חייבים בתשלומי מקדמות לרשויות שונות. כאשר אין אנו נעזרים ברואה חשבון ייתכן ויהיו פערים בסוף שנת המס בה אנו נהיה חייבים כסף לרשויות, מכיוון ששילמנו פחות מדי במהלך השנה. רואה חשבון דואג לכך שלא תהיו חייבים כסף בסוף שנת המס אלא יהיו חייבים לכם כיוון שהריבית מצטברת לשני המקרים.

 

ייעוץ – רואה חשבון סביר להניח ומכיר כבר את עולם העסקים, כיוון שלכל רואה חשבון יש התמחות של כשנתיים. ברגע שאתם לקוחות קבועים של רואה החשבון אתם זכאים לייעוץ חינם (ברוב המקרים). הייעוץ עוסק בפיתוח עסקי ולא רק ניהול החשבון באופן פיננסי. לדוגמא, אם תרצו לקחת הלוואה או שיווק רואה החשבון יכול לסייע לכם כמה להשקיע, האם לקחת את ההלוואה וכל דבר הנוגע בתחום הפיננסי של העסק.

 

כיצד בוחרים רואה חשבון בגבעת ברנר?

בחירת רואה חשבון לעסק הינה בחירה לא פשוטה ומאוד קריטית עבור עתיד העסק. לא כל רואה חשבון שאתם רואים הם הרואה חשבון הנכון לכם. הגיעו למשרד רואי חשבון, ישנו משרד רואה חשבון בגבעת ברנר וכמעט בכל עיר בארץ. כמו כן, יש לכם את אפשרות הבחירה לעבוד עם רואה חשבון עצמאי. הבחירה בין משרד רואי חשבון ובין עצמאי גם הוא קריטי אך נגיע לכך אחר כך.

 

כמו כל אדם, התקציב הוא קריטי ואנו רוצים לבחור רואה חשבון שיעמוד בצרכים שלנו אך עם זאת המחיר יהיה לגיטימי. בדרך כלל משרד רואי חשבון יהיה זול יותר מאשר שירותיו של רואה חשבון עצמאי, אך כמובן שתמיד יש מקרים חריגים.

עליכם לבחור רואה חשבון שנוח לכם מבחינה כלכלית. כאשר אתם בוחרים רואה חשבון לטווח הארוך המחיר הוא הרבה יותר משתלם.

 

הצעד הבא שאף מקדים את הראשון מתבצע עוד בזמן ההיכרות הראשונית שלנו עם רואה החשבון. הפגישה הראשונה שלנו עם רואה החשבון איתו אנו רוצים לעבוד היא חשובה, יש לבחון שאכן אפשר לנהל דו שיח עם רואה החשבון, שיש כימיה נכונה ביניכם ושאכן מדובר ברואה חשבון מוסמך, זו לא בושה לבקש לראות את תעודת המקצוע. אם החלטתם לעבוד איתו יש לוודא שישנו חוזה התקשרות מקובל בין בעל המקצוע והלקוח, בחוזה צריך להיות מפורט כל ענייני המחירים ככה שלא יהיו הפתעות.

 

האם לבחור במשרד רואי חשבון בגבעת ברנר או בעצמאי?

את השאלה הזאת שמעתי כבר לא מעט פעמים, והתשובה היא אף פעם לא ברורה. לכל צד יש יתרונות וחסרונות, אך אחד מהיתרונות הבולטים שיש במשרד רואי חשבון הוא הפן המקצועי יותר, המסגרת והשם של העסק הולך לפניכם ולכן התוצאות צריכות להיות ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, במקרה ובו רואה החשבון מתקשה או מחפש פתרון יצירתי, נמצאים לצידו עוד מספר רואי חשבון שיכולים לסייע לו. אבל, ברגע שבחרתם רואה חשבון מקצועי ואיכותי זה לא באמת משנה אם הוא חלק מצוות או עצמאי. הדבר שכן יש לשים דגש עליו הוא שאם מיקום העסק שלכם נמצא בגבעת ברנר אתם לא רוצים להגיע אל משרד רואה חשבון בעיר אחרת על אף שלצוות שם יותר התחברתם. עליכם למצוא רואה חשבון הנמצא בקרבת העסק – זמינות היא קריטית בעולם העסקים.

 

לסיכום איך תבחר את רואה חשבון שלך?

רואה חשבון עצמאי בגבעת ברנר?בחירת רואה חשבון היא מטלה לא פשוטה שיש לשים עליה הרבה דגש, אפילו אם אתם להוטים לפתוח כבר את העסק. הבחירה בין משרד רואי חשבון ובין רואה חשבון עצמאי תלויה בכם ורואי החשבון שנמצאים בקרבתכם. זכרו, ההיכרות הראשונית היא החשובה ביותר ולכן אסור לפסוח עליה ולהמיר אותה בשיחת טלפון או חוזה אלקטרוני.

 

שני רואי החשבון שנשאלו אמרו פה אחד כי המלצה היא הדרך הטובה ביותר להגיע לרואה חשבון . "עדיף", אומר רו"ח זהר, "כי ההמלצה תהיה מאיש מקצועי כמו בנקאי, איש הביטוח, יועץ השקעות או כל אדם אחר שמגיע מתחום קרוב שיכול להעריך את יכולתו המקצועית".

 

בהיכנסכם למשרד אל תהססו לחפש את הרישיון עליו עמל רואה החשבון. זה אמור להיות תלוי וממוסגר על הקיר. רצוי לשאול מי הם לקוחותיו ואין להתבייש ולבקש שמות ממליצים.

 

"חשוב מאוד להרגיש בטחון באדם. הוא גם צריך לשדר מקצועיות ואמינות", מסכם רו"ח ריינגולד. "מדובר באיש-אמון ואם התחושה מלכתחילה לא קיימת – חפשו רואה חשבון אחר".

 

חוזה התקשרות בין הלקוח לבעל המקצוע היא עניין מקובל אך לא נערך בכל מקרה. אם חשוב לכם לוודא מהו שכר הטירחה, כיצד ובעבור מה בדיוק יגבה, אל תהססו לבקש חוזה שכזה.

 

נפגעתם מרואה חשבון רשלני? ועדת האתיקה של לישכת רואי החשבון מקבלת תלונות של לקוחות מאוכזבים. היא אינה רשאית לשלול את הרישיון, אותו, כאמור, נותנת ובמקרים יוצאי דופן אף שוללת, מועצת רואי החשבון המסונפת למשרד המשפטים, אך ניתן לשטוח בפניה לא מעט קובלנות שיתבררו במקום. בנוסף ניתן לתבוע את רואה החשבון הרשלן בבית המשפט.

 

החלטתם לעבור מרואה חשבון אחד לאחר? כללי האתיקה של המקצוע דורשים את הסכמתו של רואה החשבון אותו אתם מעוניינים לעזוב. כדי להתחיל לטפל בכם יאלץ הרו"ח החדש לבקש את הסכמתו של זה הישן, ובאותה עת לברר האם אתם חייבים לו כסף או שמא יש ביניכם עניינים לא פתורים אחרים. רק לאחר שיינתן האישור תוכלו להתחיל את מסכת היחסים החדשה. הכלל המשונה-משהו לא נועד לשמור עליכם, הלקוחות, כמו על רואי החשבון, מפניכם.

רואה חשבון בגבעת ברנר

הקמת עסק עצמאי וניהולו הם לא דבר קל. בעל העסק צריך להתמודד מול הרשויות ולדעת כיצד להתנהל איתן. על מנת להצליח להתנהל נכון ולא להסתבך עם מס הכנסה, קיים המקצוע ראיית חשבון. על כך נרחיב במאמר הבא.

 

מהו רואה חשבון בגבעת ברנר?

רואה חשבון בגבעת ברנר הוא איש מקצוע שהוסמך על פי חוק לעסוק בראיית חשבון ויש לו את הרישיון המתאים. תפקידו של רואה החשבון הוא לבצע ביקורת על דו"חות כספיים ולתת עליהם חוות דעת.

רואה החשבון הוא אדם בעל השכלה רחבה בתחומי חשבונאות, מיסים, מימון, ביקורת חשבונאית ועוד. למעשה על רואה החשבון לבדוק, לבקר ולאשר כל מאזן, חשבון רווח והפסד, חשבון הכנסות והוצאות וכל תפקיד אחר שנכלל בכך.

 

רואה חשבון בגבעת ברנר- למה צריך?רואה חשבון בגבעת ברנר

על מנת להצליח לנהל עסק נכון ולא להסתבך עם הרשויות, ביניהן מס הכנסה וביטוח לאומי, כדאי לכם להעסיק רואה חשבון בגבעת ברנר. ריכזנו לכם מספר דברים בסיסיים בהם רואה החשבון מסייע-

  • עמידה בחוקים- החוקה היא מאוד ארוכה ומאוד מסובכת. מי שניסה לקרוא את חוקי המס הבין שהם מורכבים מאוד להבנה. רואה החשבון מבין בחוקים ויודע על הדברים הנדרשים מכם כבעלי עסק. הוא מוסמך לעבוד מול הרשויות ולכן יודע כיצד למנוע אי סדרים בעסק.
  • חסכון בזמן- מי שמנהל עסק יודע כמה זמן ניהול העסק מצריך ממנו. בדרך כלל לבעל העסק יהיו כל כך הרבה דברים להתעסק בהם כמו ניהול עובדים, הזמנת סחורה, שכירויות ועוד. לרוב בעלי העסקים אין את הזמן למלא דו"חות ולהתנהל מול הרשות. רואה החשבון עושה זאת עבורכם ועל ידי כך חוסך לכם זמן משמעותי שיכול לבוא לטובת העסק.
  • נציגות- רואה החשבון מהווה את הנציגות של העסק שלכם מול הרשויות השונות (רשות המס, ביטוח לאומי ומע"מ). במידה ואתם רוצים להגיש בקשה כלשהי רואה החשבון זכאי לעשות זאת עבורכם.
  • חישוב נכון- כאשר לא מחשבים נכון את התשלומים שיש לבצע עבור הרשויות השונות יכולים להצטבר פערים. הפערים הללו יגיעו בסוף שנת המס ויצטברו כחוב שתאלצו לשלם אותו. רואה החשבון יודע לחשב נכון את התשלומים השונים ודואג לכך שלא יצטברו לכם חובות בסוף שנת המס.
  • ייעוץ- עולם העסקים הוא לא עולם פשוט כלל. רואה החשבון בקיא בעולם העסקים ויודע לתת לכם ייעוץ מתאים. הייעוץ יכול להיות גם ייעוץ פיננסי וגם ייעוץ עסקי. לדוגמא, אם תרצו לקחת הלוואה רואה החשבון יידע לייעץ לכם האם כדאי לכם לקחת את ההלוואה ואם לא אז למה. ברוב המקרים, במידה ואתם לקוחות קבועים של רואה החשבון, תהיו זכאים לייעוץ חינם.

 

כיצד בוחרים רואה חשבון בגבעת ברנר?רואה חשבון בגבעת ברנר

בחירת רואה חשבון יכולה להיות משימה לא פשוטה וקריטית לעתיד העסק שלכם. חשוב מאוד לבחור ברואה החשבון הנכון לכם. תוכלו לבחור בין משרד רואי חשבון לבין רואה חשבון עצמאי, כאשר לכל החלטה כזו יש שיקולים אחרים. יש לקחת בחשבון כי לכל בחירה כזו יש יתרונות וחסרונות. בדרך כלל משרד רואי חשבון יהיה מקצועי יותר. משרדים הם בדרך כלל בעלי שם ולכן הם צריכים לתת תוצאות ברמה גבוהה. בדרך כלל כאשר מדובר במשרדים גם תנאי הקבלה יהיו מחמירים יותר ויצריכו ידע רב וניסיון רב. מהצד השני רואה חשבון עצמאי בדרך כלל יהיה זמין יותר ויעניק לכם יחס אישי יותר.

אלמנט נוסף שיהיה עליכם לקחת בחשבון בבחירה של רואה החשבון הוא התקציב שלכם. בסופו של דבר אתם רוצים שרואים החשבון יעמוד בצרכים שלכם והתקציב הוא אלמנט קריטי לכך. שימו לב כי בדרך כלל בחירה במשרד תהיה בחירה זולה יותר מבחירה ברואה חשבון עצמאי. כמו כן, במידה ואתם בוחרים רואה חשבון לטווח הארוך, המחיר בדרך כלל יהיה יותר משתלם.

על מנת לבחור רואה חשבון בגבעת ברנר עליכם להגיע לפגישה. הפגישה הראשונה היא חשובה מאוד כיוון שבה אתם למעשה מבינים מי האדם העומד מולכם והאם יש לכם איתו כימיה נכונה. כמו כן, על ידי מפגש פרונטלי אתם יכולים להבין האם מדובר באדם רציני או לא. אתם תמיד יכולים לבקש לראות תעודה של המקצוע על מנת לוודא כי רואה החשבון מוסמך.

לאחר הבחירה וודאו כי יש חוזה התקשרות מקובל בין רואה החשבון אליכם וכי מפורטים בו המחירים עבור הפעולות השונות.

 

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

רואה חשבון

CPA ראשי תיבות של Cost Per Acquisition, שהיא העלות של רכישת לקוח חדש. במרחב הדיגיטלי, CPA מחושב כסכום שהוצא על פרסום ושיווק חלקי מספר הלקוחות

בלוג

דרושים מנהלי כספים

ניהול פיננסי נכון הוא הכלי הראשון שכל עסק מקבל.  כאשר דרושים מנהלי כספים בארגון, תפקידם נוגע לשימוש במשאבים הכספיים של ארגון מסוים בדרך הטובה ביותר.

בלוג

מחשבים בשבילכם את הכל

פעם כשהיינו ילדים היינו משתמשים רבות במחשבון כיס או במחשבון מדעי לצורך חישוב של כל מני נוסחאות בבית הספר. בעיקר בתקופת המבחנים, היה צורך גדול

כמה עולה רואה חשבון לעוסק פטור
בלוג

כל מה שחשוב לדעת על שירותי תרגום משפטי

לא מעט אנשים וגם ארגונים זקוקים לשירות של תרגום משפטי. לפעמים מדובר במשימות מאד מורכבות ומאד מאתגרות, ולפעמים מדובר במשימות פשטות וקלות בתרגום כמו שגיאות

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא

רואה חשבון

CPA ראשי תיבות של Cost Per Acquisition, שהיא העלות של רכישת לקוח חדש. במרחב הדיגיטלי, CPA מחושב כסכום שהוצא על פרסום ושיווק חלקי מספר הלקוחות

דרושים מנהלי כספים

ניהול פיננסי נכון הוא הכלי הראשון שכל עסק מקבל.  כאשר דרושים מנהלי כספים בארגון, תפקידם נוגע לשימוש במשאבים הכספיים של ארגון מסוים בדרך הטובה ביותר.

מחשבים בשבילכם את הכל

פעם כשהיינו ילדים היינו משתמשים רבות במחשבון כיס או במחשבון מדעי לצורך חישוב של כל מני נוסחאות בבית הספר. בעיקר בתקופת המבחנים, היה צורך גדול

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!