תחומי אחריות עיקריים של עורך דין לענייני משפחה

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

משרד עורכי דין העוסק בדיני משפחה, מקבל לטיפולו סוגים שונים של תיקים. התמחותו המרכזית של עורך דין משפחה, היא הליך הגירושין, על כל הכרוך בו. עם זאת, מטפל הוא גם במגוון רחב של נושאים נוספים כמו הסכמי ממון, צוואות וירושות, אימוץ וכיו"ב.

כיצד מתמודד עורך דין משפחה עם תיקי גירושין? עליו לקחת בחשבון את מרוץ הסמכויות בין הערכאות ולהיות רגיש לרצונותיו של הלקוח.

עריכת הסכם ממון היא מומחיות של עורך דין משפחה. מהו הסכם ממון ומתי אפשר לעשות אותו?

מעוניינים לכתוב צוואה? משרד עורכי דין משפחה, מעניק ייעוץ משפטי ולווי צמוד בעריכת צוואה.

 

כיצד עורך דין משפחה מתמודד עם תיקי גירושין?

הליך הגירושין, מלווה באופן טבעי, בקושי רגשי גדול עבור שני בני הזוג. קושי זה מהווה מכשול משמעותי בניהול הליך הגירושין. לפיכך, עורך דין משפחה המטפל בתיקי גירושין, פועל לקידום הליך הגירושין מבחינה משפטית, מבחינה פרקטית, תוך מתן דגש על הרגישויות של הלקוח ועל המטרות החשובות לו ביותר בהליך.

ישראל, מתנהלים הליכי גירושין בבית הדין הרבני ו/או בבית המשפט לענייני משפחה. זוגות המבקשים להימנע מסחבת משפטית ,יכולים לנהל משא ומתן על ענייני הגירושין, לגבש הסכם ולהעבירו לאישור בית המשפט.

בני זוג אשר החליטו להתגרש, צריכים להסדיר ביניהם שלושה עניינים מרכזיים:

משמורת הילדים:  יש להחליט בעניין משמורת הילדים והסדרי הראייה.

גובה המזונות :סכום המזונות, צריך להיות בהתאם לרמת ההכנסה של ההורה ורמת החיים אליה הורגלו הילדים.

חלוקת הרכוש :בני הזוג צריכים להחליט על חלוקת הרכוש, למשל, האם אחד מבני הזוג יישאר לגור בביתם המשותף או שמא יימכר ורווחי המכירה, יחולקו בין בני הזוג.

 

הסכם ממון – המלצה של עורך דין משפחה

בימינו, זוגות רבים מסדירים את יחסיהם הממוניים במסגרת הסכם ממון.  המטרה היא להימנע ממחלוקות בנושאים כספיים, במקרה של פרידה . עורך דין משפחה מייעץ בנושא זה ועורך הסכמי ממון לבני זוג, נשואים ושאינם נשואים.

הסכם ממון מתייחס הן לרכוש של בני הזוג, אשר צברו בנפרד, טרם חייהם המשותפים והן לרכוש אשר ייצבר במסגרת חייהם יחד.

יש לציין כי הסכם ממון מחייב רק לאחר שאושר על ידי בית המשפט או נוטריון.  כאשר ההסכם נחתם לפני הנישואין, ניתן לפנות לנוטריון או לבית המשפט. ההסכם נערך לאחר הנישואין, על בני הזוג לפנות לבית המשפט בלבד.

 

צוואות וירושות

אנשים רבים בוחרים לערוך צוואה בחייהם, במסגרתה יקבעו את אופן חלוקת הרכוש שלהם, לאחר מותם. כאשר אדם נפטר והותיר אחריו צוואה, עורך דין משפחה, יגיש בקשה לקיום צוואה. היה ואדם נפטר, ללא צוואה, יש להגיש בקשה לצו ירושה, כאשר העיזבון יחולק על פי סדר הירושה שבדין.

עורך דין משפחה מטפל בין השאר גם בהתנגדויות לצוואה, המוגשות לבתי המשפט לענייני משפחה. ישנם נימוקים שונים להתנגדות, למשל, טענה כי המנוח לא היה כשיר משפטית לחתום על הצוואה, טענות של כפייה ופגמים נוספים בצוואה. עורך דין משפחה מעניק ייעוץ משפטי במגוון נושאים ובין השאר, בהליכי גירושין, הסכמי ממון ובנושא צוואות וירושות. עורך הדין מטפל בלקוח במומחיות ומקצועיות, אך גם ברגישות הנדרשת, בשל אופיים של הנושאים הללו.

 

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

רואה חשבון

CPA ראשי תיבות של Cost Per Acquisition, שהיא העלות של רכישת לקוח חדש. במרחב הדיגיטלי, CPA מחושב כסכום שהוצא על פרסום ושיווק חלקי מספר הלקוחות

בלוג

דרושים מנהלי כספים

ניהול פיננסי נכון הוא הכלי הראשון שכל עסק מקבל.  כאשר דרושים מנהלי כספים בארגון, תפקידם נוגע לשימוש במשאבים הכספיים של ארגון מסוים בדרך הטובה ביותר.

בלוג

מחשבים בשבילכם את הכל

פעם כשהיינו ילדים היינו משתמשים רבות במחשבון כיס או במחשבון מדעי לצורך חישוב של כל מני נוסחאות בבית הספר. בעיקר בתקופת המבחנים, היה צורך גדול

כמה עולה רואה חשבון לעוסק פטור
בלוג

כל מה שחשוב לדעת על שירותי תרגום משפטי

לא מעט אנשים וגם ארגונים זקוקים לשירות של תרגום משפטי. לפעמים מדובר במשימות מאד מורכבות ומאד מאתגרות, ולפעמים מדובר במשימות פשטות וקלות בתרגום כמו שגיאות

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא

רואה חשבון

CPA ראשי תיבות של Cost Per Acquisition, שהיא העלות של רכישת לקוח חדש. במרחב הדיגיטלי, CPA מחושב כסכום שהוצא על פרסום ושיווק חלקי מספר הלקוחות

דרושים מנהלי כספים

ניהול פיננסי נכון הוא הכלי הראשון שכל עסק מקבל.  כאשר דרושים מנהלי כספים בארגון, תפקידם נוגע לשימוש במשאבים הכספיים של ארגון מסוים בדרך הטובה ביותר.

מחשבים בשבילכם את הכל

פעם כשהיינו ילדים היינו משתמשים רבות במחשבון כיס או במחשבון מדעי לצורך חישוב של כל מני נוסחאות בבית הספר. בעיקר בתקופת המבחנים, היה צורך גדול

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!