הגשה למס הכנסה דו”ח שנתי עוסק פטור ועוסק מורשה

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

הגשה למס הכנסה דו”ח שנתיהגשה למס הכנסה דו”ח שנתי עוסק פטור ועוסק מורשה

סעיף 131 לפקודת מס הכנסה קובע מי חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה בישראל. הדוח השנתי הינו דוח שיכלול פירוט על הכנסותיו בארץ ובחו"ל של מגיש הדוח מכל המקורות, לרבות הכנסות פטורות, מיסים ששולמו במהלך שנת המס (מקדמות ו/או ניכוי במקור) וכל מידע אחר רלוונטי להכנסותיו בשנת המס של מגיש הדוח.

כדי לעמוד בחוקים של מס הכנסה, אנשים שצריכים להגיש דו"ח למדינה חייבים גם להיכנס לאינטרנט ולמלא אותו. אי מילוי דוח זה עלול לגרור קנסות, מאסר או עבירות פליליות נוספות.

מי חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה?

כל מי שהכנסתו החייבת עלתה בשנת המס 2020 על סך של 649,560 ₪.

כל אדם שבשנת המס הכנסותיו מריבית עלו על סך של 647,000 ₪( נכון לשנת 2019).

כל עוסק מורשה או עוסק פטור. עסק שהכנסתו (לפני הוצאות) לא עלתה על סך של 60,000 ₪ בשנת המס, רשאי להגיש דוח מקוצר.

שכירים בעלי הכנסה גבוהה: שכירים שהכנסותיהם עלו על סך של 653,000 ₪ בשנת המס 2021.

בעלי שליטה: כל מי שמחזיק במניות של חברה בשיעור שווה/גבוה מ- 10% (לבד או עם קרוב, כמו בן /בן זוג /הורה).

אם אתה מרוויח הכנסה מהשכרת נכסים, עליך להגיש דו"ח. תושבי ישראל צריכים להגיש דו"ח אם משולמות להם הכנסתם מדמי שכירות והם משלמים מס של 10% – זה חל על מי ששוכר דירות מגורים. למידע נוסף על העניינים שהוזכרו, עיין במדריך כיצד להכין את החזר המס שלך.

מי שיש לו הכנסה שנצמחה או הופקה מחוץ לישראל (לרבות מכירת נייר ערך של חברה ישראלית הרשומה למסחר בבורסה מחוץ לישראל) וסכומה עולה על סך של 339,000 ₪. או ההכנסה מחו"ל אשר לא עלתה על סך 339,000 ₪ אך אינה פטורה ולא נוכה ממנה מס במקור ולא שולם בגינה מקדמות מס.

אדם שבשנת המס מכר זכות במקרקעין ולא שילם מס שבח.

בעלי הכנסות מהבורסה: מי שנבעו לו הכנסות מניירות ערך ומחזור המכירות שלו עלה על סך של 2,538,000 ₪ בשנת המס 2019 או מי שהחזיק (הוא, בן זוגו או ילדו שטרם מלאו לו 18) במועד כלשהו בשנת המס במניות חברה בחו"ל שלא נסחרת בבורסה.

מי שהחזיק (הוא, בן זוגו או ילדו שטרם מלאו לו 18) במועד כלשהו בשנת המס בנכסים מחוץ לישראל בשווי העולה על סך של 1,890,000 ₪ או מי שהחזיק (הוא, בן זוגו או ילדו שטרם מלאו לו 18) במועד כלשהו בשנת המס בחשבונות חוץ בנקאיים (חשבונות מט"ח, חשבונות בבתי השקעות, מניות, אג"ח וכו'..) בסכום כולל העולה על סך של 1,883,000 ₪ (מעודכן לשנת 2020). מי שהכנסתו כללה חלק חייב במס של מענק פרישה (פיצויים) או של מענק עקב מוות ולצורך חישוב המס על הכנסות אלה בוצעה פריסת הכנסה למספר שנים, יחיד תושב חוץ שטוען שאינו תושב ישראל אשר שהה בישראל 183 ימים או יותר בשנת המס או, אשר שהה בשנת המס 30 ימים או יותר ותקופת שהייתו בשנת המס והשנה שקדמה לה עלתה על 425 ימים או מי שהעביר אל מחוץ לישראל סך של 500,000 ₪ או יותר במהלך 12 חודשים.

נאמן בנאמנות תושבי ישראל או נאמן בנאמנות נהנה תושב ישראל או נאמן בנאמנות לפי צוואה שנחשבת כתושבת ישראל או נאמן שהיו לו הכנסות או נכס בישראל וגם יוצר בנאמנות תושבי ישראל או נהנה בנאמנות לפי צוואה שבחר להיות בר שומה וגם יוצר מייצג או נהנה מיוצר מיוצג. נהנה תושב ישראל שמלאו לו 25 שנים אשר שווי הנכסים בנאמנות בה הוא נהנה, עולים על סך של 500,000 ₪. וכן כל מי שנדרש להגיש דוח על ידי פקיד השומה.

הגשה למס הכנסה דו”ח שנתי – פטורים מהגשת דוח מקוון

מי שהוא ובן זוגו הגיעו לגיל פרישה במידה ואם לכל אחד מבני הזוג אין הכנסה העולה על – 81,730 ₪, ובלבד שסך ההכנסה חייבת של יחיד מכל המקורות אינה עולה על 81,730 ₪, ושל שני בני הזוג אינה עולה על 163,450 ₪.

יובהר, רוב תקרות הסכומים שצוינו לעיל מתעדכנות משנה לשנה (השינויים בדרך כלל מייצגים הצמדה למדד)

שכיר או עצמאי או עוסק פטור שאינו מנהל את חשבונותיו לפי שיטת החשבונאות הכפולה, עליו להגיש דוח עד ליום  30/4/2021.

עצמאי המנהל את חשבונותיו לפי שיטת החשבונאות הכפולה או מי שחייב בהגשת דוח מקוון, עליו להגיש את הדוח עד ליום 31/5/2021 אלא אם ניתנה לו אורכה למועד אחר.

 

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
הבא
עורך דין
עורך דין תאונות עבודה: המגן על זכויות העובדים

תאונות עבודה הן מציאות כואבת בעולם התעסוקה המודרני. עורכי דין המתמחים בתחום זה ממלאים תפקיד חיוני בהגנה על זכויות העובדים ובהבטחת פיצוי הולם לנפגעים. במאמר זה נסקור את תפקידו החשוב של עורך דין תאונות עבודה ואת האתגרים העומדים בפניו.

צ'ק
מהו שירות נכיון צקים לעסקים

אחת השאלות הנפוצות שלקוחותיי שואלים אותי מעת לעת, בעיקר אלו הזקוקים להזרמת כסף מיידית לעסק, היא איפה אפשר לפדות צ'ק מזומן? מדריך ניכיון שיקים

איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה
איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה

מדד SP 500 הוא מדד המשקולל את שווי השוק של 500 מהחברות הגדולות ביותר בארצות הברית. כאשר אנו מדברים על השקעה במדד, זו אומרת שאנו משקיעים במגוון רחב של חברות, ולכן נמצאים במצב של פיזור סיכונים.

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!