הוצאות מוכרות לחברה בע"מ – מה שכל עסק צריך להכיר

הוצאות מוכרות לחברה בע"מ

מי יודע כמה קשה להעמיד עסק חדש בישראל אם לא העצמאיים? במיוחד בתקופה הזו שיש אי וודאות מוחלטת לגבי אם העסקים יפתחו או יסגרו עוד חודשיים, חשוב להכיר בכל הדברים שיכולים להציל את העסק שלך ולהכניס עוד מזומנים לתזרים. כיצד נוציא את המיטב מהוצאות מוכרות לחברה בע"מ?

 

הוצאות מוכרות לחברה בע"מ – מה זה בכלל?

ישנם סוגים שונים של הוצאות מוכרות. למעשה, הגדרה כללית של הוצאה מוכרת היא סכום כלשהו של כסף אותו השקיע בעל העסק או כל אדם  בפעילות שתורמת ליצור הכנסה לעסק. הוצאה מוכרת יכולה לתרום לעסק בקיזוז העסקאות החייבות במס. התחום הפיננסי הוא חלק קריטי עבור כל עסק, במיוחד עבור עסקים קטנים שנמצאים בתחילת דרכם. חשוב לדעת על מה ניתן לדווח ועל מה לא, אסור לכם לוותר על אף פרט קטן. בכל הנוגע להוצאות מוכרות יש עוד תתי קטגוריות בנושא שמצריך התערבות של רואה חשבון.

בבוא העת להגיש את דו"ח רווח והפסד מס הכנסה מעוניין לראות את ההכנסה החייבת במס שלכם, החישוב הוא פשוט אם אתם מסודרים ומכירים אילו הוצאות הן מוכרות, אילו הן הוצאות מוכרות חלקית וכו'. הדו"ח מחולק ל-6 קטגוריות שונות, אשר בכל אחת מהן יש עוד קטגוריות של הוצאות מוכרות לחברה בע"מ או עוסק מורשה. לכן, השכרת רואה חשבון אינה רק המלצה עבור עסקים וחברות בע"מ, אלא בגדר חובה אם אתם רוצים לטובת העסק שלכם.

הוצאות מוכרות לחברה בע"מ – החזרים

כאמור, עבור חברות בע"מ או עוסק מורשה התשלום של המע"מ נעשה אחד לחודשיים ברוב המקרים. כל חודשיים תוכלו לקבל החזרים עבור עסקאות שעשיתם בכך שתקזזו מהחובות עבור מס הכנסה את המע"מ מההוצאות שלכם באותם חודשיים ותקבלו החזרים. איך זה עובד? אם היו לכם הוצאות מוכרות באותו חודש בשווי של 1100 ש"ח המע"מ יהיה 187 ש"ח, אותו סכום אני מקזז ולכן אני מוריד את המע"מ מהסכום אותו אני חייב לרשות המיסים – כך עובדת שיטת הוצאות מוכרות לחברה בע"מ.

בוא נדבר תכלס – איך מכניסים את הכסף לכיס?

כפי שציינו, תחום הפיננסים בכל עסק לא צריך להיות מונח על כתפיו של בעל העסק, הוא צריך רק לנהל בצורה נכונה את כל העסק עצמו. אך ברגע שבעל העסק לוקח על עצמו גם את התפקיד של רואה החשבון, העסק עצמו נפגע. הוצאות מוכרות יכולים להציל את העסק שלכם עם ניהול נכון. תהליך הנפקת הטפסים ושליחתם לרשויות כרוך בהרבה סדר, בבדיקה מה נחשב כהוצאה מוכרת ומה לא ואיך אנחנו מגיעים למצב בו מס הכנסה חייב לנו ולא ההפך. אל תשכחו, על כל חוב של העסק כלפי הרשויות אתם משלמים ריבית צמודה למדד.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי

תביעה למשרד הביטחון

נושא התביעה למשרד הביטחון רלוונטי לכל חייל, שוטר ואיש כוחות הביטחון אשר חלה או נפצע במהלך שירותו ומילוי תפקידו. הפרט, אשר עומד בקריטריונים אלו, רשאי

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי