כל מה שצריך לדעת על תשלום מקדמות למס הכנסה

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

תשלום מקדמות למס הכנסהכל מה שצריך לדעת על תשלום מקדמות למס הכנסה

כל עסק מחויב לשלם מיסים עבור מס הכנסה. למס הכנסה יש את הדרך שלו לחשב את הסכום אותו כל עסק צריך לשלם, וכמובן שהתשלום הוא לא בגדר המלצה, אי עמידה בתשלום היא עברה על החוק. איך מחשבים את הסכום הנדרש ולמה עסקים נדרשים לשלם תשלום מקדמות למס הכנסה? לפניכם כל התשובות:

כיצד ניתן לחשב את סכום החוב שלנו למס הכנסה?

ראשית נתחיל בכך שלא כל עסק מחויב לשלם מס הכנסה. על פי ההגדרה, חייבים בתשלום הם רק עסקים שהכנסותיהם גדולות מסך ההוצאות, והם חייבים בתשלום מס למס הכנסה בעבור הרווח השנתי. כבר לפי ההגדרה הזאת ניתן להבין את הסכום אותו אנו צריכים לשלם למס ההכנסה, סכום התשלום נקבע לפי סך כל ההכנסות שלנו באותה השנה. תעריפי המיסים משתנים בהתאם לגודל ההכנסות. מס הכנסה לא יחכה בכל פעם לסוף השנה בכדי לגבות תשלום ולכן מבוצעת הערכה לגבי הרווחים העתידיים של העסק שלכם. במקרים בהם זו שנת העסק הראשונה אחוז המס ייקבע לפי שיעור האחוז המקובל באותו ענף עסקי. בסוף כל שנה עליכם לפנות לרואה חשבון או בעצמכם לעשות את החישוב כדי לוודא האם אתם זכאים להחזרי מס. החזרי המס הם בתוספת ריבית והצמדה למדד. מצד שני, אם לא תשלמו למס הכנסה בזמן או בכלל החוב יגדל ויוטלו קנסות על בית העסק. המצב הנכון ביותר הוא שמס הכנסה יהיה חייב לכם כסף ולא ההפך. עם זאת, יש לוודא שהפער לא גדול מדי, פער גדול מדי מדגיש חוסר ניהול כלכלי של בית העסק ויכול להוביל לבדיקות של מס הכנסה.

תשלום מקדמות למס הכנסה – איך זה עובד?

כפי שציינו, כל עסק חייב בתשלום מיסים (למעט מקרים חריגים). בתחילת כל שנה אתם תשלמו את הסכום הנדרש בהתאם להכנסות השנה הקודמת לה. מס הכנסה מחשב את הרווחים בסוף כל שנת כספים (1 בינואר עד ה-31 בדצמבר), אלו התאריכים של חישוב שיעור המס ואלו החודשים בהם עליכם לשלוח את כל הדיווחים אודות השנה החולפת. תשלום מקדמות למס הכנסה הוא מתאפשר לתשלום חודשי או דו חודשי. לכל תשלום יש את תאריך הדד ליין לתשלום. אם מדובר על תשלום דו חודשי, עליכם יהיה לשלם את המס עד לחודש הבא לאחר שני החודשים (חודש יוני-יולי ישולם עד ה 15 לאוגוסט וכד').

זכרו!

המצב הטוב ביותר עבורכם הוא שלאחר הגשת הדו"ח ההחזר יהיה נמוך ושלא אתם תהיו חייבים למס ההכנסה, כיוון שמדובר על תשלום בריבית בסופו של דבר (ריבית והצמדה). כדי להבטיח תוצאות הגיוניות שנכונות לעסק שלכם, עליכם לפעול בצורה תזרימית נכונה לאורך כל השנה – זאת בעזרת רואה חשבון מקצועי.

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
הבא
עורך דין
עורך דין תאונות עבודה: המגן על זכויות העובדים

תאונות עבודה הן מציאות כואבת בעולם התעסוקה המודרני. עורכי דין המתמחים בתחום זה ממלאים תפקיד חיוני בהגנה על זכויות העובדים ובהבטחת פיצוי הולם לנפגעים. במאמר זה נסקור את תפקידו החשוב של עורך דין תאונות עבודה ואת האתגרים העומדים בפניו.

צ'ק
מהו שירות נכיון צקים לעסקים

אחת השאלות הנפוצות שלקוחותיי שואלים אותי מעת לעת, בעיקר אלו הזקוקים להזרמת כסף מיידית לעסק, היא איפה אפשר לפדות צ'ק מזומן? מדריך ניכיון שיקים

איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה
איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה

מדד SP 500 הוא מדד המשקולל את שווי השוק של 500 מהחברות הגדולות ביותר בארצות הברית. כאשר אנו מדברים על השקעה במדד, זו אומרת שאנו משקיעים במגוון רחב של חברות, ולכן נמצאים במצב של פיזור סיכונים.

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!