ראיית חשבון – האם זה הכרחי לפתיחת עסק?

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

ראיית חשבוןחושבים לפתוח עסק? אתם יודעים לקראת איזה תהליך אתם הולכים? יש לכם את האפשרות לבחור בין עוסק פטור לעוסק מורשה. פתיחת התיק זה התהליך הפשוט של תחזוקת העסק, אך מה קורה לאחר פתיחת העסק? בדיוק בשביל זה יש ראיית חשבון – רואה חשבון שינהל לכם את העסק מבחינת הרשויות.

 

מה ההבדל בין ראיית חשבון למנהל חשבונות?

הרבה נוטים להתבלבל בין שני המקצועות האלו, אך קיימים הבדלים בולטים שעל כל בעל עסק לדעת, לפניכם הסבר קצר על כל תחום:

מנהל חשבונות

מנהל החשבונות הוא אחראי על כל הניהול הפנימי של רוב העסק. הניהול הוא כמובן מבחינת חשבונות, חישובים מסחריים, הנפקת חשבוניות ורישומן, תשלום לספקים, רישומי מלאי, הכנת תשלומי משכורת לעובדים, עסקאות בניירות ערך ועוד. אך כאן, בניהול חשבונות אין חובה על בעל המקצוע לייצג את העסק מול הרשויות. הצורך בניהול חשבונות אינו חשוב כמו ראיית חשבון אצל עסקים קטנים שאת  ניהול החשבונות יכול לעשות בעל העסק.

ראיית חשבון

ראיית חשבון הוא תואר שמקבל רק סטודנט שעבר 4 שנים במוסד מוכר להשכלה גבוהה ורכש תואר אקדמי בחשבונאות ועוד תקופת התמחות של שנתיים במשרד רואי חשבון. תפקידו של רואה חשבון הוא ללוות את העסק בשלבי ההקמה ובייצוג העסק מול הרשויות בהגשת דו"ח שנתי במקרה של עוסק פטור, או דו"ח תקופתי. במהלך פעילות העסק ינהל רואה החשבון את החברה בכל הנוגע לפיננסים, יבקר דו"חות כספיים ועוד…

האם רואה חשבון הוא הכרחי לכל עסק?

לרואה החשבון יש תפקיד חשוב מאוד בעסק. התנהלות מול הרשויות הוא לא דבר סימפטי ויש להכיר את כל החוקים ולפעול בהתאם לכך. מלבד לעצם העובדה שרואה החשבון ממלא לכם את הדו"חות, הוא גם דואג לכך שהעסק הופך לרווחי יותר. לדוגמא, בכל הנוגע להוצאות מוכרות, עם ניהול נכון בסוף שנת מס, מס הכנסה יהיה חייב לכם זיכויים כספיים ולא להפך, שכן חובות צוברות ריביות.

מלבד לכך, תהליך פתיחת עסק, פטור או מורשה אינו תהליך פשוט מבחינת מילוי טפסים בצורה נכונה. תפקידו של רואה החשבון הוא להפוך את התהליך להכי פשוט בזמן הכי קצר. ראיית חשבון הופכת את בעל המקצוע לבקיא בכל החובות והזכויות המגיעות לכם, ומגיעות לכם לא מעט זכויות שאסור לכם לפספס. בנוסף, רואה החשבון הוא הפתרון שלכם לכל שאלה. ישנן תקופות שלבעלי עסק מגיע מענקים והם מפספסים אותם מחוסר ידע, בשביל זה רואה החשבון עומד לרשותכם.

לסיכום

ראיית חשבון הוא מקצוע שהדרישות אליו גבוהות ולא כולם מצליחים לסיים את התואר. יש לייחס לכך חשיבות בתור בעלי עסקים. רבים פגשנו שמאמינים שהם יכולים להסתדר לבד, אפילו כאשר מדובר בעוסק פטור. אז התשובה היא כן, אפשר להסתדר לבד, אך זה פוגע בעסק מבחינה כלכלית ומבחינת התקדמות. על כל בעל עסק להתמקד בעסק עצמו.

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
הבא
עורך דין
עורך דין תאונות עבודה: המגן על זכויות העובדים

תאונות עבודה הן מציאות כואבת בעולם התעסוקה המודרני. עורכי דין המתמחים בתחום זה ממלאים תפקיד חיוני בהגנה על זכויות העובדים ובהבטחת פיצוי הולם לנפגעים. במאמר זה נסקור את תפקידו החשוב של עורך דין תאונות עבודה ואת האתגרים העומדים בפניו.

צ'ק
מהו שירות נכיון צקים לעסקים

אחת השאלות הנפוצות שלקוחותיי שואלים אותי מעת לעת, בעיקר אלו הזקוקים להזרמת כסף מיידית לעסק, היא איפה אפשר לפדות צ'ק מזומן? מדריך ניכיון שיקים

איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה
איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה

מדד SP 500 הוא מדד המשקולל את שווי השוק של 500 מהחברות הגדולות ביותר בארצות הברית. כאשר אנו מדברים על השקעה במדד, זו אומרת שאנו משקיעים במגוון רחב של חברות, ולכן נמצאים במצב של פיזור סיכונים.

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!