רואה חשבון מוסמך

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

רואה חשבון מוסמךרואה חשבון מוסמך

רואה חשבון הוא אדם מוסמך על פי חוק והוא בעל השכלה רחבה בתחומי חשבונאות, מיסים, מימון, ביקורת חשבונאית ועוד. תפקידו של רואה החשבון הוא לבצע ביקורת על דו"חות כספיים ולתת עליהם חוות דעת. מה בדיוק עושה רואה חשבון מוסמך ומתי צריך להיעזר בשירותיו? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מי צריך רואה חשבון מוסמך?

התשובה היא כולם. בין אם אתם שכירים או עצמאיים אתם תצטרכו מתישהו סיוע מרואה חשבון.

משרדי הממשלה והרשויות בישראל מצריכים התנהלות לא פשוטה מולם שכוללת פרוצדורה רבה, המון מסמכים והמון סעיפים לא ברורים. בשביל להצליח להתנהל מול הרשויות ולא לפספס סעיפים שיגרמו לכם לשקוע בחובות מולם אתם צריכים את השירות של רואה חשבון מוסמך. 

רואה חשבון מוסמך מכיר את המערכת. הוא יודע להבין את החוקים המורכבים ואת הסעיפים האינסופיים שלהם. ככה הוא יחסוך לכם זמן משמעותי וימנע מכם להיכנס לפערים תשלומים שיצטברו כחובות. כמו כן, רואה החשבון ישמש כנציג שלכם מול הרשויות. 

בנוסף לכל אלה, רואה החשבון יכול להעניק לכם ייעוץ מקצועי ופיננסי לגבי העסק שלכם. בזכותו תוכלו לדעת האם לעסק שאתם רוצים לפתוח יש כדאיות כללית וכיצד כדאי להתנהל לאחר שפתחתם את העסק. 

מתי צריך רואה חשבון מוסמך?

התשובה לכך אינה חד משמעית והיא תלויה בהגדרה המקצועית שלכם. כלומר האם אתם שכירים או עצמאיים ואם אתם עצמאיים האם אתם עוסקים פטורים, מורשים או חברה בע"מ. 

 

שכירים

שכירים צריכים להעסיק רואה חשבון על מנת לקבל החזר מס. שכירים רבים אינם מודעים כלל שהם זכאים לקבלת החזר מס ומי שיודע אינו יודע מה גובה ההחזר שמגיע לו. שכירים רבים שרוצים לבדוק את זכאותם להחזר מס נתקלים בקשיים רבים מצד מס הכנסה. לשם כך הם יכולים לפנות לרואה חשבון מוסמך. רואה החשבון יכול לבדוק עבורם את הזכאות להחזר מס ומה גובה ההחזר שמגיע להם. 

 

עוסק פטור

עוסק פטור הוא בעל עסק עצמאי שמחזור ההכנסות השנתי שלו לא עולה על 100,491 שקלים (נכון לשנת 2021) והוא פטור מתשלום מע"מ. עוסק פטור אינו רשאי להוציא ללקוחות שלו חשבוניות מס אלא קבלות בלבד. 

אז מתי עוסק פטור צריך את שירותיו של רואה חשבון ? הפעם הראשונה שעוסק פטור יהיה צריך רואה חשבון היא להירשם כעוסק פטור. לשם כך רואה החשבון יפתח עבורו תיק במע"מ ולאחר מכן במס הכנסה ובביטוח לאומי. מלבד רישום, עוסק פטור צריך להגיש דו"חות שנתיים למע"מ ולמס הכנסה על גובה ההכנסות וההוצאות שלו. רואה החשבון דואג לכך שהדיווחים יתבצעו כהלכה. 

עוסק מורשה

עוסק מורשה הוא בעל עסק עצמאי שמחזור ההכנסות השנתי שלו עולה על 100,491 שקלים והוא חייב בתשלום מע"מ והוצאת חשבוניות מס ללקוחות שלו. בנוסף, עוסק מורשה יכול לקזז את המע"מ על ההוצאות השוטפת של העסק. קיימים מקצועות שמחייבים הירשמות כעוסק מורשה בלי קשר למחזור ההכנסות השנתי. בין מקצועות אלה תמצאו רופאים, פסיכולוגים, עורכי דין, אדריכלים ועוד. 

מתי עוסק מורשה צריך את שירותיו של רואה חשבון מוסמך? כמו עוסק פטור, עוסק מורשה צריך רואה חשבון מוסמך על מנת להירשם כעוסק מורשה ולפתוח תיק במע"מ, במס הכנסה ובביטוח לאומי. לעומת עוסק פטור שצריך לדווח רק פעם בשנה, עוסק מורשה צריך להעביר דיווח אחת לחודש או חודשיים. על מנת שהדו"חות יוגשו בזמן ובאופן ראוי העוסק המורשה צריך את שירותיו של רואה חשבון מוסמך. יש לקחת בחשבון כי היקף הפעילות העסקית של עוסק מורשה רחב יותר משל עוסק פטור ולכן גם ההתנהלות השוטפת מורכבת יותר ומצריכה יותר סיוע מרואה חשבון. 

 

חברה בע"מ

חברה בע"מ היא גוף שמופרד לחלוטין מהבעלים שלו, בעלי המניות. האחריות של בעלי המניות היא בעירבון מוגבל ובמקרה של קריסה כלכלית בעלי המניות מחויבים לשלם רק עד גובה הסכום שהשקיעו בחברה. 

מתי חברה בע"מ צריכה את שירותיו של רואה חשבון מוסמך? קודם כל חשוב להבין כי פתיחה של חברה בע"מ היא תהליך מורכב שמצריך פרוצדורה רבה מול הרשויות. כמו כן, הוצאות התפעול של חברה בע"מ הן יקרות יותר. היתרון המרכזי של חברה בע"מ הוא בשיעור המס שעליה לשלם, שכן הוא נמוך יותר משל עוסק מורשה. חברה בע"מ צריכה את שירותיו של רואה חשבון מוסמך על מנת לפתוח את החברה, לנהל את החשבונות באופן שוטף, להכין דו"חות שנתיים, מאזנים ועוד. 

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
הבא
עורך דין
עורך דין תאונות עבודה: המגן על זכויות העובדים

תאונות עבודה הן מציאות כואבת בעולם התעסוקה המודרני. עורכי דין המתמחים בתחום זה ממלאים תפקיד חיוני בהגנה על זכויות העובדים ובהבטחת פיצוי הולם לנפגעים. במאמר זה נסקור את תפקידו החשוב של עורך דין תאונות עבודה ואת האתגרים העומדים בפניו.

צ'ק
מהו שירות נכיון צקים לעסקים

אחת השאלות הנפוצות שלקוחותיי שואלים אותי מעת לעת, בעיקר אלו הזקוקים להזרמת כסף מיידית לעסק, היא איפה אפשר לפדות צ'ק מזומן? מדריך ניכיון שיקים

איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה
איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה

מדד SP 500 הוא מדד המשקולל את שווי השוק של 500 מהחברות הגדולות ביותר בארצות הברית. כאשר אנו מדברים על השקעה במדד, זו אומרת שאנו משקיעים במגוון רחב של חברות, ולכן נמצאים במצב של פיזור סיכונים.

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!