מתי הוצאות רכב מוכרות כהוצאות המאפשרות החזרי מס ומע"מ?

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 

כל עסק כיום מכיר את העובדה שעבור הוצאות עסק ישנה זכות לקבל החזרי מס ומע"מ מלאים או חלקיים. אך לא כל הוצאה היא בהכרח הוצאה מוכרת. לא כל עסק זכאי לקבל החזרי מס או מע"מ בגין הוצאות רכב מוכרות, לפניכם המצבים בהם אתם זכאים להחזרים.

הוצאות רכב מוכרות

הוצאות רכב מוכרות – רכב עד 3.5 טון

 

במקרה בו יש רכב עד המשקל המצוין שתפקידו לשרת את העסק תהיו זכאים להחזרים חלקיים כיוון שרכב זה מהווה נטל מס (עלויות שאינן מוכרות במלואן לצרכי מס).

 

קיזוז – מותר לקזז מע"מ מעלויות דלק, שמנים ותיקונים רק במידה בה מרבית השימוש ברכב הוא עסקי, ישנם רכבים הניתנים למדידה בעזרת התקן מיוחד, אם לא קיים התקן זה ניתן לקזז כשני שליש מע"מ. העסקים הרלוונטים הם עסקים כמו מתקינים של חברות כבלים, עצמאיים המגיעים לתיקונים וכד'… (במידה ומרבית הנסיעות הן פרטיות תוכלו לקזז מע"מ תשומות בשיעור של 25%).

 

שימוש כללי – במקרים כמו בצבא או במפעלי תעשייה שונים כאשר רכב משמש את כל העובדים במקום, והנסיעה בו היא בשטחי העסק, אך כאשר אין עבודה ניתן לקחת את הרכב הביתה לשימוש פרטי, במצב זה 55% מהוצאות הרכב אינן מוכרות.

 

כאשר הרכב נמצא אצל אדם מסוים לאורך כל הזמן ורכב זה מוגדר כשלו, על המעביד להוסיף לשכר העובד "שווי שימוש". כתוצאה מכך העובד חייב במס הכנסה וביטוח לאומי. סכום זה מוגדר תחת הכנסה לכל דבר ועניין.

הנתון משתנה אם העובד בוחר להשאיר את הרכב במקום העבודה בסוף היום בגלל נופש, ולכן יש להתייעץ עם רואה חשבון כדי לבחון את המקרה ובאם מגיע לכם הוצאות רכב מוכרות.

 

מה נחשב תחת הוצאות רכב מוכרות?

לאחר שהבנו באילו מקרים אנו זכאים להחזרי מס ומע"מ, עלינו עכשיו להבין מהן הוצאות רכב מוכרות.

כל העלויות הרכב מוכרות כהוצאה לצרכי מס הכנסה, בין אם מדובר על טסט שנתי ובין אם מדובר על החלפת צמיגים, דלק, ביטוח וכו'… בדרך כלל מקומות עבודה מציעים לעובד לבחור בין רכב צמוד או החזר הוצאות נסיעה, גם במקרה השני חייב המעביד לדווח על תשלומים אלו בתלוש השכר.

עשוי לעניין אתכם: הוצאות מוכרות למס הכנסה – המדריך המלא.

עונש אינו הוצאה מוכרת

באם ובזמן העבודה קיבלתם דו"ח ממצלמת מהירות או שוטר עצר אתכם לאחר שהפרתם חוק כזה או אחר, הוצאה זו בגינה תשלמו את הדו"ח אינה מוכרת כהוצאת רכב מוכרת המאפשרת החזרי מס או מע"מ. בחלק מהמקרים אף העובד עצמו יהיה חייב בתשלום ולא מקום העבודה (תלוי בסוג העבירה ובתנאים שנחתמו מראש).

 

בדקו היטב אם מגיע לכם החזרי מס לפני שאתם מדווחים דיווח חודשי או דו חודשי (עוסק מורשה), ייתכן ומגיעים לכם החזרים גבוהים מאשר אתם משערים.

ראו גם: כמה עולה רואה חשבון בקריות?, כמה עולה רואה חשבון בבאר שבע?

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא

ביטוח חובה – מחזיקים ברשותכם רכב ישן? גם אתם זקוקים לביטוח חובה וישנה דרך לחסוך בעלויות 

lawyer
מהו פירוק שיתוף בגירושין ואיך לעשות אותו נכון?

.רובנו מכירים את המושג 'פירוק שותפות' מהעולם העסקי. אבל להווי ידוע, כי המושג רלוונטי גם לבני זוג העורכים פירוק שיתוף בגירושין. בני זוג, במהלך חייהם המשותפים, צוברים רכוש ונכסים רבים. לכאורה, מתקיימת ביניהם גם כן "שותפות עסקית" לצד השותפות הזוגית, בה יש להם במשותף התחייבויות, זכויות, ונכסים.

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!