מתי הוצאות רכב מוכרות כהוצאות המאפשרות החזרי מס ומע"מ?

 

הוצאות רכב מוכרותכל עסק כיום מכיר את העובדה שעבור הוצאות עסק ישנה זכות לקבל החזרי מס ומע"מ מלאים או חלקיים. אך לא כל הוצאה היא בהכרח הוצאה מוכרת. לא כל עסק זכאי לקבל החזרי מס או מע"מ בגין הוצאות רכב מוכרות, לפניכם המצבים בהם אתם זכאים להחזרים.

 

הוצאות רכב מוכרות – רכב עד 3.5 טון

במקרה בו יש רכב עד המשקל המצוין שתפקידו לשרת את העסק תהיו זכאים להחזרים חלקיים כיוון שרכב זה מהווה נטל מס (עלויות שאינן מוכרות במלואן לצרכי מס).

 

קיזוז – מותר לקזז מע"מ מעלויות דלק, שמנים ותיקונים רק במידה בה מרבית השימוש ברכב הוא עסקי, ישנם רכבים הניתנים למדידה בעזרת התקן מיוחד, אם לא קיים התקן זה ניתן לקזז כשני שליש מע"מ. העסקים הרלוונטים הם עסקים כמו מתקינים של חברות כבלים, עצמאיים המגיעים לתיקונים וכד'… (במידה ומרבית הנסיעות הן פרטיות תוכלו לקזז מע"מ תשומות בשיעור של 25%).

 

שימוש כללי – במקרים כמו בצבא או במפעלי תעשייה שונים כאשר רכב משמש את כל העובדים במקום, והנסיעה בו היא בשטחי העסק, אך כאשר אין עבודה ניתן לקחת את הרכב הביתה לשימוש פרטי, במצב זה 55% מהוצאות הרכב אינן מוכרות.

 

כאשר הרכב נמצא אצל אדם מסוים לאורך כל הזמן ורכב זה מוגדר כשלו, על המעביד להוסיף לשכר העובד "שווי שימוש". כתוצאה מכך העובד חייב במס הכנסה וביטוח לאומי. סכום זה מוגדר תחת הכנסה לכל דבר ועניין.

הנתון משתנה אם העובד בוחר להשאיר את הרכב במקום העבודה בסוף היום בגלל נופש, ולכן יש להתייעץ עם רואה חשבון כדי לבחון את המקרה ובאם מגיע לכם הוצאות רכב מוכרות.

https://www.youtube.com/watch?v=NsQ_kDKrCZU&ab_channel=BDOIsrael

 

מה נחשב תחת הוצאות רכב מוכרות?

לאחר שהבנו באילו מקרים אנו זכאים להחזרי מס ומע"מ, עלינו עכשיו להבין מהן הוצאות רכב מוכרות.

כל העלויות הרכב מוכרות כהוצאה לצרכי מס הכנסה, בין אם מדובר על טסט שנתי ובין אם מדובר על החלפת צמיגים, דלק, ביטוח וכו'… בדרך כלל מקומות עבודה מציעים לעובד לבחור בין רכב צמוד או החזר הוצאות נסיעה, גם במקרה השני חייב המעביד לדווח על תשלומים אלו בתלוש השכר.

 

עונש אינו הוצאה מוכרת

באם ובזמן העבודה קיבלתם דו"ח ממצלמת מהירות או שוטר עצר אתכם לאחר שהפרתם חוק כזה או אחר, הוצאה זו בגינה תשלמו את הדו"ח אינה מוכרת כהוצאת רכב מוכרת המאפשרת החזרי מס או מע"מ. בחלק מהמקרים אף העובד עצמו יהיה חייב בתשלום ולא מקום העבודה (תלוי בסוג העבירה ובתנאים שנחתמו מראש).

 

בדקו היטב אם מגיע לכם החזרי מס לפני שאתם מדווחים דיווח חודשי או דו חודשי (עוסק מורשה), ייתכן ומגיעים לכם החזרים גבוהים מאשר אתם משערים.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי

תביעה למשרד הביטחון

נושא התביעה למשרד הביטחון רלוונטי לכל חייל, שוטר ואיש כוחות הביטחון אשר חלה או נפצע במהלך שירותו ומילוי תפקידו. הפרט, אשר עומד בקריטריונים אלו, רשאי

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי