הוצאות מוכרות למס הכנסה – המדריך המלא

הוצאות מוכרות למס הכנסהכל עוסק פטור או עוסק מורשה חייב להכיר את הזכויות שלו בדיוק כפי שמכיר את החובות שלו. בזמן בו עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לסגור את החודש, עליכם להכיר את כל ההחזרים המגיעים לכם. אחת הבעיות הנפוצות בקרב עסקים היא חוסר ידע בנוגע להוצאות מוכרות למס הכנסה. ריכזנו בשבילכם את כל הדברים הקריטיים שעליכם להכיר.

 

הוצאות מוכרות למס הכנסה – איך זה עובד?

כאשר אתם מחשבים את ההכנסה החייבת במס הכנסה, אתם אמורים להפחית מסך ההכנסות הוצאות מוכרות למס הכנסה. הוצאות הינן הוצאות הכרחיות לייצור הכנסה (חומרי גלם, ציוד משרדי וכדומה). מצד שני, הוצאות שהוצאו לצרכים פרטיים אינן נחשבות כהוצאות מוכרות עבור רשות המיסים. ישנו אופן דיווח שונה בין עוסק פטור ובין עוסק מורשה שכן עוסק פטור אינו משלם מע"מ. עוסק פטור רשאי לנכות את מלוא ההוצאה כולל מע"מ אשר שילם בגינו, ואילו עוסק מורשה מנכה רק את מחיר הבסיס ששילם ללא המע"מ כיוון של עוסק מורשה יש את אפשרות התחשבנות וקיזוז אל מול תשלומי מע"מ בהגשת דו"ח תקופתי.

 

סוגי הוצאות מוכרות במס הכנסה

נושא הוצאות מוכרות במס הכנסה הינו מורכב ולכן מומלץ תמיד להיעזר בייעוץ של פקיד שומה או רואה חשבון. ישנן סוגי הוצאות שונים שחלקן מוכרות באופן מלא וחלקן לא. ריכזנו לפניכם את הדברים העיקריים שעליכם להכיר:

 

 

הוצאות מוכרות באופן חלקי

לא כל הוצאה שתרמה להכנסה לעסק מוגדרת באופן מלא כהוצאה מוכרת. ישנן הוצאות שעונות להגדרה "הוצאה מוכרת באופן חלקי". זאת אומרת שעבור הוצאה זו הוגדר סכום או אחוז מן ההוצאה מראש וזאת התקרה שנקבעה. אם עסק עבר את התקרה, כל מה ששילם מעל הסכום המוקצב אינו נחשב ואינו זכאי להחזרי מס עבור הוצאה מוכרת, אלא רק עד הסכום המוגדר. ישנן הוראות מפורטות עבור כל עסק מהו החלק המוכר ומהו החלק הלא מוכר.

 

הוצאה מעורבת

כאשר ישנה הוצאה המשמשת גם את צורך העסק וגם את הצורך הפרטי של בעל העסק או העובדים, הוצאה זו מוגדרת כהוצאה מעורבת. הוצאה זו יכולה להיחשב כהוצאה מעורבת וכך תהפוך למוכרת עליכם לבצע הפרדה בין החלק העסקי ובין החלק הפרטי. במקרה בו אין אפשרות הפרדה, הוצאה זו אינה מוכרת. הוצאות מעורבות יכולות להיות הוצאות עבור ביגוד הניתן לשימוש גם בעבודה וגם לאופן פרטי.

הוצאות שאינן מוכרות 

הוצאות אילו אינן עונות על אף אחת מהאפשרויות שציינו למעלה, הוצאות שאין להן אף תרומה לצורך העסקי, אפילו לא באופן חלקי. הוצאות אלה לא נחשבות בתור הוצאות מוכרות ולכן לא תקבלו החזרי מס עבורם.

 

חשוב לדעת

בכדי לקבל החזרי מס עליכם לשמור את החשבוניות עבור הוצאות מוכרות, ומומלץ כמובן להיעזר בייעוץ של רואה חשבון כדי להבטיח תוצאות חוקיות ומשתלמות.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי

תביעה למשרד הביטחון

נושא התביעה למשרד הביטחון רלוונטי לכל חייל, שוטר ואיש כוחות הביטחון אשר חלה או נפצע במהלך שירותו ומילוי תפקידו. הפרט, אשר עומד בקריטריונים אלו, רשאי

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי