הוצאות מוכרות למס הכנסה – המדריך המלא

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

כל עוסק פטור או עוסק מורשה חייב להכיר את הזכויות שלו בדיוק כפי שמכיר את החובות שלו. בזמן בו עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לסגור את החודש, עליכם להכיר את כל ההחזרים המגיעים לכם. אחת הבעיות הנפוצות בקרב עסקים היא חוסר ידע בנוגע להוצאות מוכרות למס הכנסה. ריכזנו בשבילכם את כל הדברים הקריטיים שעליכם להכיר.

הוצאות מוכרות למס הכנסה

הוצאות מוכרות למס הכנסה – איך זה עובד?

כאשר אתם מחשבים את ההכנסה החייבת במס הכנסה, אתם אמורים להפחית מסך ההכנסות הוצאות מוכרות למס הכנסה. הוצאות הינן הוצאות הכרחיות לייצור הכנסה (חומרי גלם, ציוד משרדי וכדומה). מצד שני, הוצאות שהוצאו לצרכים פרטיים אינן נחשבות כהוצאות מוכרות עבור רשות המיסים. ישנו אופן דיווח שונה בין עוסק פטור ובין עוסק מורשה שכן עוסק פטור אינו משלם מע"מ. עוסק פטור רשאי לנכות את מלוא ההוצאה כולל מע"מ אשר שילם בגינו, ואילו עוסק מורשה מנכה רק את מחיר הבסיס ששילם ללא המע"מ כיוון של עוסק מורשה יש את אפשרות התחשבנות וקיזוז אל מול תשלומי מע"מ בהגשת דו"ח תקופתי.

 

סוגי הוצאות מוכרות במס הכנסה

נושא הוצאות מוכרות במס הכנסה הינו מורכב ולכן מומלץ תמיד להיעזר בייעוץ של פקיד שומה או רואה חשבון. ישנן סוגי הוצאות שונים שחלקן מוכרות באופן מלא וחלקן לא. ריכזנו לפניכם את הדברים העיקריים שעליכם להכיר.

ראו גם: פתיחת תיק בביטוח לאומי – ככה תעשו את זה נכון

 

הוצאות מוכרות באופן חלקי

לא כל הוצאה שתרמה להכנסה לעסק מוגדרת באופן מלא כהוצאה מוכרת. ישנן הוצאות שעונות להגדרה "הוצאה מוכרת באופן חלקי". זאת אומרת שעבור הוצאה זו הוגדר סכום או אחוז מן ההוצאה מראש וזאת התקרה שנקבעה. אם עסק עבר את התקרה, כל מה ששילם מעל הסכום המוקצב אינו נחשב ואינו זכאי להחזרי מס עבור הוצאה מוכרת, אלא רק עד הסכום המוגדר. ישנן הוראות מפורטות עבור כל עסק מהו החלק המוכר ומהו החלק הלא מוכר.

עשוי לעניין אתכם: מתי הוצאות רכב מוכרות כהוצאות המאפשרות החזרי מס ומע"מ?

 

הוצאה מעורבת

כאשר ישנה הוצאה המשמשת גם את צורך העסק וגם את הצורך הפרטי של בעל העסק או העובדים, הוצאה זו מוגדרת כהוצאה מעורבת. הוצאה זו יכולה להיחשב כהוצאה מעורבת וכך תהפוך למוכרת עליכם לבצע הפרדה בין החלק העסקי ובין החלק הפרטי. במקרה בו אין אפשרות הפרדה, הוצאה זו אינה מוכרת. הוצאות מעורבות יכולות להיות הוצאות עבור ביגוד הניתן לשימוש גם בעבודה וגם לאופן פרטי.

הוצאות שאינן מוכרות 

הוצאות אילו אינן עונות על אף אחת מהאפשרויות שציינו למעלה, הוצאות שאין להן אף תרומה לצורך העסקי, אפילו לא באופן חלקי. הוצאות אלה לא נחשבות בתור הוצאות מוכרות ולכן לא תקבלו החזרי מס עבורם.

חשוב לדעת

בכדי לקבל החזרי מס עליכם לשמור את החשבוניות עבור הוצאות מוכרות, ומומלץ כמובן להיעזר בייעוץ של רואה חשבון כדי להבטיח תוצאות חוקיות ומשתלמות.

עשוי לעניין אתכם: כמה עולה רואה חשבון בראשון לציון?.

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא
איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה
איך להשקיע במדד SP 500 בצורה חכמה

מדד SP 500 הוא מדד המשקולל את שווי השוק של 500 מהחברות הגדולות ביותר בארצות הברית. כאשר אנו מדברים על השקעה במדד, זו אומרת שאנו משקיעים במגוון רחב של חברות, ולכן נמצאים במצב של פיזור סיכונים.

Loan consolidation
איחוד הלוואות – צעד חכם בדרך למאושרים משכנתאות

איחוד הלוואות הוא תהליך שבו מאגדים מספר הלוואות שונות להלוואה אחת. המטרה היא לקלוט את ההלוואות השונות תחת מסגרת אחת, בכדי לנהל בצורה יעילה יותר את החזרים ולהקל על הנתין. תהליך זה מאפשר ניהול יותר פשוט וממוקד של החובות, ולעיתים גם יכול להוביל לירידה בריבית ההלוואה.

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!