הוצאות מוכרות למס הכנסה – המדריך המלא

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

כל עוסק פטור או עוסק מורשה חייב להכיר את הזכויות שלו בדיוק כפי שמכיר את החובות שלו. בזמן בו עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לסגור את החודש, עליכם להכיר את כל ההחזרים המגיעים לכם. אחת הבעיות הנפוצות בקרב עסקים היא חוסר ידע בנוגע להוצאות מוכרות למס הכנסה. ריכזנו בשבילכם את כל הדברים הקריטיים שעליכם להכיר.

הוצאות מוכרות למס הכנסה

הוצאות מוכרות למס הכנסה – איך זה עובד?

כאשר אתם מחשבים את ההכנסה החייבת במס הכנסה, אתם אמורים להפחית מסך ההכנסות הוצאות מוכרות למס הכנסה. הוצאות הינן הוצאות הכרחיות לייצור הכנסה (חומרי גלם, ציוד משרדי וכדומה). מצד שני, הוצאות שהוצאו לצרכים פרטיים אינן נחשבות כהוצאות מוכרות עבור רשות המיסים. ישנו אופן דיווח שונה בין עוסק פטור ובין עוסק מורשה שכן עוסק פטור אינו משלם מע"מ. עוסק פטור רשאי לנכות את מלוא ההוצאה כולל מע"מ אשר שילם בגינו, ואילו עוסק מורשה מנכה רק את מחיר הבסיס ששילם ללא המע"מ כיוון של עוסק מורשה יש את אפשרות התחשבנות וקיזוז אל מול תשלומי מע"מ בהגשת דו"ח תקופתי.

 

סוגי הוצאות מוכרות במס הכנסה

נושא הוצאות מוכרות במס הכנסה הינו מורכב ולכן מומלץ תמיד להיעזר בייעוץ של פקיד שומה או רואה חשבון. ישנן סוגי הוצאות שונים שחלקן מוכרות באופן מלא וחלקן לא. ריכזנו לפניכם את הדברים העיקריים שעליכם להכיר.

ראו גם: פתיחת תיק בביטוח לאומי – ככה תעשו את זה נכון

 

הוצאות מוכרות באופן חלקי

לא כל הוצאה שתרמה להכנסה לעסק מוגדרת באופן מלא כהוצאה מוכרת. ישנן הוצאות שעונות להגדרה "הוצאה מוכרת באופן חלקי". זאת אומרת שעבור הוצאה זו הוגדר סכום או אחוז מן ההוצאה מראש וזאת התקרה שנקבעה. אם עסק עבר את התקרה, כל מה ששילם מעל הסכום המוקצב אינו נחשב ואינו זכאי להחזרי מס עבור הוצאה מוכרת, אלא רק עד הסכום המוגדר. ישנן הוראות מפורטות עבור כל עסק מהו החלק המוכר ומהו החלק הלא מוכר.

עשוי לעניין אתכם: מתי הוצאות רכב מוכרות כהוצאות המאפשרות החזרי מס ומע"מ?

 

הוצאה מעורבת

כאשר ישנה הוצאה המשמשת גם את צורך העסק וגם את הצורך הפרטי של בעל העסק או העובדים, הוצאה זו מוגדרת כהוצאה מעורבת. הוצאה זו יכולה להיחשב כהוצאה מעורבת וכך תהפוך למוכרת עליכם לבצע הפרדה בין החלק העסקי ובין החלק הפרטי. במקרה בו אין אפשרות הפרדה, הוצאה זו אינה מוכרת. הוצאות מעורבות יכולות להיות הוצאות עבור ביגוד הניתן לשימוש גם בעבודה וגם לאופן פרטי.

הוצאות שאינן מוכרות 

הוצאות אילו אינן עונות על אף אחת מהאפשרויות שציינו למעלה, הוצאות שאין להן אף תרומה לצורך העסקי, אפילו לא באופן חלקי. הוצאות אלה לא נחשבות בתור הוצאות מוכרות ולכן לא תקבלו החזרי מס עבורם.

חשוב לדעת

בכדי לקבל החזרי מס עליכם לשמור את החשבוניות עבור הוצאות מוכרות, ומומלץ כמובן להיעזר בייעוץ של רואה חשבון כדי להבטיח תוצאות חוקיות ומשתלמות.

עשוי לעניין אתכם: כמה עולה רואה חשבון בראשון לציון?.

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא
מקסום צמיחה עסקית: שליטה באמנות ניהול תזרים מזומנים

ניהול תזרים מזומנים יעיל הוא חיוני לצמיחה והצלחתו של כל עסק. זה כרוך בניטור, ניתוח ואופטימיזציה של הזרימה והיציאה של מזומנים כדי להבטיח תפעול חלק ויציבות פיננסית. על ידי שליטה באמנות ניהול תזרים המזומנים, עסקים יכולים לקבל החלטות מושכלות, לנצל הזדמנויות צמיחה וזמנים מאתגרים.

גירושין
המחיר הכלכלי של הגירושין (מדריך)

המחיר הכלכלי של הליך הגירושין הוא נושא בוער המשפיע על יחידים ומשפחות רבות הניצבות בפני תהליך הגירושין. הבנת הגורמים השונים התורמים לעלות זו חיונית עבור אלה שמתכננים לעבור את התהליך או לאלה שמצויים כעת במהלכו.

מכירת מטבעות זהב

השימוש במטבעות הזהב הוא דבר עתיק כמו המסחר עצמו. אחד מהסממנים הברורים של יצירת תרבויות וציוויליזציות מתקדמות הוא המסחר, כמו גם התקדמות הרפואה (איחוי שברים

חשבונית
הוצאת חשבונית חד פעמית כשכיר

די מקובל לראות היום אנשים שעובדים כשכירים, אך עושים עבודות כעצמאים כדי להגדיל את הכנסתם. במצב זה, העובד השכיר יצטרך להנפיק לפעמים חשבונית חד פעמית עבור אותן עבודות. תפקיד כפול זה דורש ניהול והקפדה על נוהלי חשבוניות נאותים. פה נבדוק מה הם האתגרים והיתרונות של שכיר העובד כפרילנסר ואת תהליך הנפקת החשבוניות החד פעמיות.

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!