עוסק מורשה מדרגות מס – כמה באמת צריך לשלם?

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

ניהול פיננסי מקצועי הוא הרבה יותר מהגשת דוחות וביצוע תשלומים במועד. רואה חשבון מקצועי יודע איך לבצע נכון את החישובים וכיצד לנצל באופן מלא את כל הטבות המס שמגיעות לכם. ישנם לא מעט מקרים בהם חישובים לא מדויקים או ניהול לא מקצועי גורמים לתשלומי מס מיותרים. אל תמהרו להתפשר על פחות מרואה חשבון מצטיין ותהיו רגועים בידיעה שאתם משלמים מס בהתאם למדרגות, פועלים בהתאם לחוק ומקבלים את כל ההטבות שמגיעות לכם.

מי לא יכול להירשם כעוסק מורשה?הבנה בסיסית של חישובי עוסק מורשה מדרגות מס תסייע לכם לדעת כמה מס בדיוק אתם משלמים ומדוע. אם אנכם יודעים כיצד מחושב תשלום המס שלכם בהתאם למדרגות, זה הזמן לפנות אל רואה חשבון ולקבל הסבר.

חשוב להבהיר תחילה שהחוק בישראל אינו מאפשר לכל בעל עסק שחפץ בכך להירשם כעוסק מורשה. על מנת ליהנות ממעמד של עוסק מורשה יש להציג מחזור עסקי שנתי שעולה על 100,000 ₪. במידה והרווח השנתי נמוך מ-100,000 ₪ יהיה עליכם להירשם כעוסק פטור. נציין כמובן שקיימים תחומים בהם לא ניתן כלל להירשם כעוסקים פטורים וגם כאשר הרווח השנתי נמוך מ-100,000 ₪ יש לפעול במתכונת של עוסק מורשה.

מה זה בכלל מדרגות מס?

כל עובד עצמאי או שכיר נדרש לשלם מס בעבור ההכנסות שלו. את המס מחשבים בצורה הדרגתית כאשר שיעור המס מותאם לגובה של ההכנסה. לכאורה נראה שנשיטה מאוד פשוטה, אך בפועל  עצמאים רבים (בעיקר כאלו שנמצאים בראשית דרכם) אינם מצליחים להבין כיצד מתבצע החישוב. הבנה בסיסית של חישובי עוסק מורשה מדרגות מס תסייע לכם לדעת כמה מס בדיוק אתם משלמים ומדוע. אם אנכם יודעים כיצד מחושב תשלום המס שלכם בהתאם למדרגות, זה הזמן לפנות אל רואה חשבון ולקבל הסבר.

הסבר פשוט ומובן על עוסק מורשה מדרגות מסהבנה בסיסית של חישובי עוסק מורשה מדרגות מס תסייע לכם לדעת כמה מס בדיוק אתם משלמים ומדוע. אם אנכם יודעים כיצד מחושב תשלום המס שלכם בהתאם למדרגות, זה הזמן לפנות אל רואה חשבון ולקבל הסבר.

חישוב נכון של עוסק מורשה מדרגות מס נועד להבטיח תשלום מס שתואם את גובה ההכנסה. תשלום מס על פי מדרגות נהוג גם בעבור עובדים שכירים וגם בעבור עצמאיים. ההיגיון שעומד מאחורי החישוב ההדרגתי הוא גביית מס בהתאם לגובה של ההכנסה. ככל שההכנסה של האדם עולה כך גם שיעור המס. חישוב בשיטת עוסק מורשה מדרגות מס נועד לייצר חלוקה שוויונית בגביית המס כאשר המטרה היא הקלה על השכבות החלשות. חישוב המס נקבע באופן ישיר על פי גובה ההכנסה. התפקיד של רואה החשבון הוא חישוב מדויק באמצעותו אתם משלמים מס רק בעבור הסכום שאכן הרווחתם (ניכוי מקסימלי של הוצאות מוכרות ומיצוי כל נקודות הזכות האפשריות).

איך מחשבים את מדרגות המס?חישוב בשיטת עוסק מורשה מדרגות מס נועד לייצר חלוקה שוויונית בגביית המס כאשר המטרה היא הקלה על השכבות החלשות.

חישוב עוסק מורשה מדרגות מס מתבצע בהתאם למדרגות המס שנקבעות בפקודת מס ההכנסה. אותן מדרגות חלות על עצמאים ועל שכירים. שימו לב שהחישוב הסופי של מדרגות המס מתבצע בהתאם להכנסה השנתית. שכירים לרוב מרוויחים שכר קבוע לאורך כל השנה כך שהם משלמים את אותו שיעור מס. עצמאיים שהכנסתם אינה אחידה ימצאו את עצמם במצב בו הם נדרשים להשלים תשלום מס בסוף השנה או לחילופין מקבלים החזר מס.

את ההכנסה החייבת במס של בעל עסק עצמאי מחלקים למדרגות / שכבות כאשר בעבור כל מדרגה משלמים אחוז מס אחר. חשוב לציין שמדרגות המס מתעדכנות אחת לשנה בהתאם לשינויים במדד הצרכן, פערי הכנסות, אחוז האבטלה ופרמטרים נוספים. המדינה קובעת את מדרגות המס במטרה להגן על בעלי הכנסות נמוכות ולשמור על שוויון. נציין גם שיש הבדל בין הכנסה מעבודה לבין הכנסה ממקור אחר (דמי שכירות, רווחים בשוק ההון ועוד).

מהו מנגנון נקודות זכות?בכל חישוב עוסק מורשה מדרגות מס יש לשלב גם נקודות זיכוי מס בהתאם לזכאות.

בכל חישוב עוסק מורשה מדרגות מס יש לשלב גם נקודות זיכוי מס בהתאם לזכאות. מנגנון נקודות הזכות נועד גם כן לקדם תשלום מס שוויוני כאשר בעלי ההכנסה הגבוהה משלמים יותר מס ובעלי ההכנסה הנמוכה משלמים פחות מס. נקודות זיכוי מס ניתנות בהתאם למגדר, מצב משפחתי, כושר עבודה ומאפיינים נוספים שמשפיעים על יכולת ההשתכרות ועל המצב הכלכלי. ככל שיש לכם יותר נקודות זיכוי מס כך תשלמו פחות מס. יש להתעדכן בכל שנה מחדש בנקודות הזכות שמגיעות לכם ולעדכן בהתאם את חישוב המס.

איך מחשבים את תשלום המס?מה זה בכלל מדרגות מס?  כל עובד עצמאי או שכיר נדרש לשלם מס בעבור ההכנסות שלו.

רוב העצמאים מתמקדים בניהול שוטף של העסק ומפקידים את ניהול תשלומי המס בידי רואה החשבון שלהם. אם אתם מעוניינים לדעת מהו סכום המס החודשי וכיצד מתבצע החישוב יש לפנות אל רואה החשבון או לחילופין לבצע חישוב באמצעות מחשבון שכר לעצמאיים.

כמה עוסק מורשה מרוויח בנטו?

חישוב הכנסה נטו של עוסק מורשה כוללת את המע"מ ששולם כאשר ניתן לקבל זיכוי בעבור תשלום המע"מ. שימו לב, ניתן לקבל החזר רק בעבור מע"מ ששולם בעבור הוצאות מוכרות של העסק (רכב, נסיעות, חומרי גלם, כלי עבודה, שירותים מקצועיים). החישוב הסופי של ההכנסה החייבת במס מתבצע לאחר ניכוי של הוצאות מוכרות וקיזוזים. חישוב נכון ומדויק הכרחי למניעת מצב של תשלום מס עודף.

אם אנכם בטוחים שאתם אכן משלמים מס מינימלי וממצים את כל הזכויות שלכם לנקודות זיכוי – זה הזמן לקבל חוות דעת נוספת מרואה חשבון מנוסה, מקצועי ויסודי.

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
הבא
דוח שנתי לעוסק מורשה
דוח שנתי לעוסק מורשה

דוח שנתי לעוסק מורשה אהבת הבישול והמטבח גרמה לכם לעשות הסבת מקצוע, ולהתחיל למכור מאכלים טעימים ובריאים מהבית ללקוחות שונים ברחבי הארץ. כיוון שמדובר על

רואה חשבון לעוסק מורשה
רואה חשבון לעוסק מורשה

רואה חשבון לעוסק מורשה כאשר רוצים לפתוח עסק עצמאי בארץ צריך לקחת בחשבון כי הדבר כרוך בקשיים רבים. יש להתנהל עם בירוקרטיה רבה, מול הרשויות.

רואה חשבון ב{ARIM}
דוח שנתי לעוסק מורשה מחיר

דוח שנתי לעוסק מורשה מחיר כאשר פותחים עוסק מורשה חשוב להבין את החובות הכרוכות בכך. אחת החובות של עוסקים מורשים היא להגיש דוח שנתי על

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!