ראיית חשבון – האם זה הכרחי לפתיחת עסק?

 

ראיית חשבוןחושבים לפתוח עסק? אתם יודעים לקראת איזה תהליך אתם הולכים? יש לכם את האפשרות לבחור בין עוסק פטור לעוסק מורשה. פתיחת התיק זה התהליך הפשוט של תחזוקת העסק, אך מה קורה לאחר פתיחת העסק? בדיוק בשביל זה יש ראיית חשבון – רואה חשבון שינהל לכם את העסק מבחינת הרשויות.

 

מה ההבדל בין ראיית חשבון למנהל חשבונות?

הרבה נוטים להתבלבל בין שני המקצועות האלו, אך קיימים הבדלים בולטים שעל כל בעל עסק לדעת, לפניכם הסבר קצר על כל תחום:

 

מנהל חשבונות – מנהל החשבונות הוא אחראי על כל הניהול הפנימי של רוב העסק. הניהול הוא כמובן מבחינת חשבונות, חישובים מסחריים, הנפקת חשבוניות ורישומן, תשלום לספקים, רישומי מלאי, הכנת תשלומי משכורת לעובדים, עסקאות בניירות ערך ועוד. אך כאן, בניהול חשבונות אין חובה על בעל המקצוע לייצג את העסק מול הרשויות. הצורך בניהול חשבונות אינו חשוב כמו ראיית חשבון אצל עסקים קטנים שאת  ניהול החשבונות יכול לעשות בעל העסק.

 

ראיית חשבון – ראיית חשבון הוא תואר שמקבל רק סטודנט שעבר 4 שנים במוסד מוכר להשכלה גבוהה ורכש תואר אקדמי בחשבונאות ועוד תקופת התמחות של שנתיים במשרד רואי חשבון. תפקידו של רואה חשבון הוא ללוות את העסק בשלבי ההקמה ובייצוג העסק מול הרשויות בהגשת דו"ח שנתי במקרה של עוסק פטור, או דו"ח תקופתי. במהלך פעילות העסק ינהל רואה החשבון את החברה בכל הנוגע לפיננסים, יבקר דו"חות כספיים ועוד…

 

האם רואה חשבון הוא הכרחי לכל עסק?

לרואה החשבון יש תפקיד חשוב מאוד בעסק. התנהלות מול הרשויות הוא לא דבר סימפטי ויש להכיר את כל החוקים ולפעול בהתאם לכך. מלבד לעצם העובדה שרואה החשבון ממלא לכם את הדו"חות, הוא גם דואג לכך שהעסק הופך לרווחי יותר. לדוגמא, בכל הנוגע להוצאות מוכרות, עם ניהול נכון בסוף שנת מס, מס הכנסה יהיה חייב לכם זיכויים כספיים ולא להפך, שכן חובות צוברות ריביות.

 

מלבד לכך, תהליך פתיחת עסק, פטור או מורשה אינו תהליך פשוט מבחינת מילוי טפסים בצורה נכונה. תפקידו של רואה החשבון הוא להפוך את התהליך להכי פשוט בזמן הכי קצר. ראיית חשבון הופכת את בעל המקצוע לבקיא בכל החובות והזכויות המגיעות לכם, ומגיעות לכם לא מעט זכויות שאסור לכם לפספס. בנוסף, רואה החשבון הוא הפתרון שלכם לכל שאלה. ישנן תקופות שלבעלי עסק מגיע מענקים והם מפספסים אותם מחוסר ידע, בשביל זה רואה החשבון עומד לרשותכם.

 

לסיכום

ראיית חשבון הוא מקצוע שהדרישות אליו גבוהות ולא כולם מצליחים לסיים את התואר. יש לייחס לכך חשיבות בתור בעלי עסקים. רבים פגשנו שמאמינים שהם יכולים להסתדר לבד, אפילו כאשר מדובר בעוסק פטור. אז התשובה היא כן, אפשר להסתדר לבד, אך זה פוגע בעסק מבחינה כלכלית ומבחינת התקדמות. על כל בעל עסק להתמקד בעסק עצמו.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

משרד רואה חשבון או רואה חשבון עצמאי ב{HEBROW}?
בלוג

עוסק פטור המדריך המלא

  האם עוסק פטור הוא כל עסק בתחילת דרכו? לפני שאתם שוברים את הראש לפני פתיחת העסק רצינו להכיר לך את המושג עוסק פטור, ואת

ליצירת קשר השאירו פרטיכם