חישוב מדרגות מס לעוסק מורשה

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

חישוב מדרגות מס לעוסק מורשהחישוב מדרגות מס לעוסק מורשה

יש להדגיש כי לא כל בעל עסק יכול להירשם בתור עוסק מורשה אלא רק מי שהמחזור העסקי שלו עולה על 100,187 שח לשנה ובמידה ולא יהיה עליו להירשם בתור עוסק פטור. יתרה מזאת, מקצועות מסוימים נדרשים על פי חוק להירשם כעוסקים מורשים ברשיויות המדינה, אשר מספקת לך הוכחה מאומתת ותעודה לעסק שלך. ראה להלן רשימה מלאה של מקצועות מורשים.

בפתיחת עוסק מורשה יש לגשת אל משרדי מס הכנסה, מעמ וביטוח לאומי על מנת לפתוח את התיק, בשלב מאוחר יותר, ניתן יהיה להביא רואה חשבון שיבצע את העבודה תוך יצירת קשר עם רשויות המס ויעדכן אותך כשהם מוצאים משהו שידרוש ממך פעולה. על מנת לפתוח תיק במעמ יש להצטייד במספר מסמכים כמו תעודת זהות כולל ספח, צילום של צק מבוטל חשבון של בעל העסק או אישור מהבנק אודות קיום החשבון. 

על בעל העסק לספק תיעוד המציין את מיקום העסק בנוסף, על בעל העסק לספק מסמכים המאשרים כי הוא מחזיק או שוכר את העסק. על בעל העסק להמציא מסמכים המעידים כי הוא בעל העסק או שוכר אותו

מי אינו יכול להיות עוסק מורשה:

 • אגרונום, אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טוען רבני, טכנאי, טכנאי שיניים, יועץ לארגון, יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מודד, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך דין, רואה חשבון, שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית, רופא, פסיכולוג, פיזיותרפיסט, וטרינר, רופא שיניים או מרפא שיניים.
 • נותן שירותים למופעים אומנותיים, כולל הנחייה, בניית תפאורה.
 • הכנה, בדיקה ופיקוח על מבחנים.
 • הרצאה, הוראה.
 • כתבנות, קצרנות, תרגום, כתיבה, עריכה.
 • פישור.
 • בעל בית ספר לנהיגה.
 • סוחר או מתווך מקרקעין.
 • בעל בית ספר או גן ילדים.
 • סוחר ומתווך רכב.
 • חברה הרשומה כדין.
 • אגודה שיתופית הרשומה כדין לפי פקודת האגודות השיתופיות.

חישוב מדרגות מס לעוסק מורשה- כל אזרח בין אם מדובר בשכיר או עצמאי חייב בתשלום מס

כל אזרח בישראל בין אם מדובר בעצמאי או בין אם מדובר בשכיר חייב בתשלום מס על ההכנסות שלו. האופן בו הוא משלם מס נעשה בצורה הדרגתית ולכן מקובל לכנות אותה מדרגות מס. מדובר בשיטה אשר נשמעת פשוטה על הנייר אך עשויה לעורר לא מעט שאלות לגבי מס הכנסה לעצמאים ללא כל סיוע של גורם מקצועי בתחום. 

חישוב מדרגות מס לעוסק מורש- הכיצד מדד המחירים לצרכן משפיע על המס

מדד המחירים לצרכן הוא מדד שבו ניתן להשוות מחירים של קבוצה מסוימת של סחורות ושירותים לאורך זמן. אם מדד המחירים לצרכן יעלה, העלות בישראל ככל הנראה תגדל, ואילו אם היא תרד, עשויה להיות ירידה בעלויות. מדד המחירים לצרכן משפיע על המסים כאשר מחירים חדשים עולים והמדד עולה בסכום מסוים. אם מדרגות המיסים יעלו, אנשים עם הכנסה גבוהה יותר ישלמו פחות מס. יש צורך בהבדנת עוסק מורשה מדרגות מס.

הכנסה נטו של עוסק מורשה

במידה וברצונך להירשם בתור עוסק מורשה יש להבין ראשית כל מי מוגדר בתור עוסק מורשה. ההבדל המרכזי בין עוסק פטור ובין עוסק מורשה בא לידי ביטוי בצירוף מס ערך מוסף. 

בעוד עוסק פטור אינו מוסיף מע"מ לעלויות השירות, הרי עוסק מורשה מחויב לעשות זאת. למעשה הכנסה נטו של עוסק מורשה תכלול  את המעמ ויהיה ביכולתו לקבל זיכוי עבור תשלומי המעמ אשר שילם עבור הפעילות של העסק כמו הוצאות על רכב, דלק ושירותים מקצועיים. 

מדרגות מס הכנסה נועדו לקבוע את שווי מס הכנסה של עוסק מורשה. חשוב ביותר להיוודע לתחום על מנת לדעת כי הזכויות שלכם לא נפגעות. במילים אחרות, מדובר על כלי לחישוב שווי המס אשר עובד נדרש לשלם במסגרת עבודתו.

המונח מדרגות מתייחס לאופן בו פועלת שיטת המיסוי, כלומר כל שההכנסה של האדם עולה, כך שיעור המס יעלה בהתאם. כאשר המדינה מטילה על החישוב המטרה היא לייצור חלוקה שיווניות במס הכנסה במטרה להקל על השכבות החלשות, זאת בשל העובדה כי מדרגות המס בנויות בצורה ישירה לגובה המס. 

 

מדרגות המס על הכנסות מיגיעה אישית ב – ₪

הכנסה חודשית שיעור המס הכנסה שנתית שיעור המס
עד 6,290  10% עד 75,480  10%
מ  9,030 עד 6,291  14% מ  108,360 עד 75,481  14%
מ  14,490 עד 9,031  20% מ 173,880  עד 108,361  20%
מ  20,140 עד 14,491 31% מ  241,680 עד 173,881  31%
מ41,910  עד 20,141  35% 502,920  עד 241,681  35%
מכל שקל נוסף 47% מכל שקל נוסף 47%

 

לפי צו מס הכנסה )קביעת תשלומים בעד שירותים או נכסים כהכנסה (התשל"ז -1977 ,מי שמחזור עסקיו בשנת המס 2019 עלה על 000,300,5 ₪ חייב לנכות מס הכנסה במקור מתשלומיו בעד שירותים או נכסים בשנת המס 2021.

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
הבא
דוח שנתי לעוסק מורשה
דוח שנתי לעוסק מורשה

דוח שנתי לעוסק מורשה אהבת הבישול והמטבח גרמה לכם לעשות הסבת מקצוע, ולהתחיל למכור מאכלים טעימים ובריאים מהבית ללקוחות שונים ברחבי הארץ. כיוון שמדובר על

רואה חשבון לעוסק מורשה
רואה חשבון לעוסק מורשה

רואה חשבון לעוסק מורשה כאשר רוצים לפתוח עסק עצמאי בארץ צריך לקחת בחשבון כי הדבר כרוך בקשיים רבים. יש להתנהל עם בירוקרטיה רבה, מול הרשויות.

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!