טיפים חשובים שיעזרו לכם בכתיבת סמינריון

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

רוצים טיפים חשובים שיעזרו לכם בכתיבת סמינריון? ובכן, אתם במקום הנכון, במאמר הנכון ועם הצוות הנכון.

גלוי וידוע לנו הקושי שלכם בתור סטודנטים, אחרי הכול, מדובר בעבודה הקשה (או בשפה אחרת ומשחררת יותר: המאתגרת) ביותר שעליכם להגיש. והיא לא פשוטה, אין ספק.

מאמצים, זמן, משאבים וחשיבה רבים נדרשים ממכם כאשר עליכם לבצע אותה, ועוד לא הזכרנו את הסטנדרטים הגבוהים (אך גם הנוקשים) של המרצים שלכם.

הציון מאוד חשוב לכם בתור סטודנטים, כי ציון טוב איננו רק תחושה טובה, אלא גם ממוצע טוב, שפירושו שאתם בדרך לקבל את התואר שלכם. בשונה מבתי ספר תיכונים, ציון נכשל או פשוט לא עובר למעשה מעכב לכם את קבלת התואר ואת סיום הלימודים.

ולכן, חשוב שתקבלנו מאיתנו טיפים, שיעזרו לכם ואף יקלו עליכם לפני שאתם כותבים עבודה. ולפני כן, רצוי שתעיינו במספר עבודות סמינריון לדוגמא, מיני רבות, שיש באמתחתנו במרחבי האתר שלנו ושפתוחות לרווחה בעבורכם. העיפו מבט, ותוכלו לגלות כיצד עושים זאת נכון.

אם אתם סטודנטים לתואר ראשון או לתואר שני, ואתם זקוקים לטיפים הללו כצמאים למים בלב המדבר, הרי אנחנו כאן בשבילכם. המאמר הבא מיועד בדיוק בשבילכם.

וזכרו, הצוות המקצועי שלנו כאן בשבילכם, לכל שאלה ולכל מענה.

מה צריך לדעת קודם כל?

לפני שתקבלו טיפים חשובים שיעזרו לכם בכתיבת סמינריון, קודם כל אתם צריכים לדעת כמה פרטים טכניים חשובים שקשורים לכתיבת עבודות אקדמיות.

יש לכתוב בפונט דויד (David) ורצוי שיהיה בגודל 12 (ניתן לשנות את הגודל אם יוצרים כותרות ראשיות וכותרות משנה). פונט קבוע פירושו אחידות, וגם סדר בכל העבודות שאתם כותבים.

יש לרווח שורות ב-1.5, וזה גם קשור לאחידות ולסדר. לאחר מכן, יש לכתוב בפסקאות, כדי ליצור רצף סדיר והגיוני של הנושא עליו אתם מדברים. כתיבה בפסקאות פירושה כתיבה מסודרת.

טיפים חשובים שיעזרו לכם בכתיבת סמינריון

לפני שתקבלו את הטיפים, קודם תכירו מהי בעצם העבודה שאנחנו מדברים עליה. קודם כל, מדובר בעבודות גמר. חשוב להבין שמשקלן של העבודות הללו שקול לזה של הציון הסופי, לא פחות ולא יותר. ומדוע? בשל חשיבותן האקדמית והן חשיבותן האינטלקטואלית. אלו עבודות שבוחנות את הידע שהסטודנט צבר לעצמו במשך כל השנה.

את העבודות הללו מגישים בסוף השנה או בסוף הסמסטר. לרוב, אלו עבודות שההיקף שלהן יהיה בין 15 לבין 20 עמודים.

ולכן, יש להשקיע מאמצים רבים בכתיבתה. מלבד זאת, עליכם לבחור נושא שיש לכם זיקה אליו, וגם שתוכלו למצוא עליו מקורות אקדמיים ומחקריים עדכניים, מהימניים ויעילים. מדוע? כדי לתת "תנופה" לנושא שבחרתם, וגם לו מעין "גיבוי" אקדמי שהוא כה זקוק לו.

כך ייראה המבנה של כל עבודה כזו:

 • שער, תוכן עניינים
 • תקציר, מבוא
 • סקירת ספרות כללית, סקירת ספרות מורחבת
 • מערך מחקר
 • תוצאות
 • דיון, סיכום, מסקנות
 • רשימת מקורות אקדמית (מקורות ביבליוגרפיים)
 • נספחים (אם צריך)

למעשה מדובר במטלה שעל הסטודנטים לבצע בשנת האחרונה ללימודיהם לתואר ראשון וכמו כן, גם סטודנטים במסלולים ללא תזה- במסגרת לימודים לתואר שני.

כמה טיפים חשובים:

 • קודם כל תבחרו נושא שיש לכם זיקה אליו.
 • אחרי שבחרתם נושא, תבחרו מקורות תיאורטיים, ואותם תכניסו לסקירת הספרות.
 • כתבו מבוא- תכניסו מידע כללי שקשור לנושא.
 • אחרי סקירת הספרות, בחרו שיטת מחקר מתאימה שתתאים לרקע התיאורטי שלה.
 • האריכו במילים את הכתיבה.

 

 

 

קרדיט תמונה: freepik

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

כמה עולה ביטוח נסיעות לחול?

שאלתם את עצמכם פעם – כמה תצטרכו לשלם על ביטוח נסיעות לחו"ל? כעת תוכלו סוף כל סוף לקבל תשובה לשאלה החשובה הזאת. הרי ברור לכל

בלוג

היבטי מיסוי רילוקיישן

מדינת ישראל מכירה במעבר דירה של תושביה לכדי מדינה אחרת. ביכולתם של אותם תושבים שעושים רילוקיישן לשמור על מעמד התושבות שלהם או לנתק את התושבות

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
Read More
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
Read More
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
Read More
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
Read More
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
Next

כמה עולה ביטוח נסיעות לחול?

שאלתם את עצמכם פעם – כמה תצטרכו לשלם על ביטוח נסיעות לחו"ל? כעת תוכלו סוף כל סוף לקבל תשובה לשאלה החשובה הזאת. הרי ברור לכל

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!