מה עושה רואה חשבון

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

מה עושה רואה חשבוןמה עושה רואה חשבון

רואי חשבון ממלאים תפקיד חיוני במגזר הפיננסי, בהפקת דוחות כספיים ובוחנים אותם ומייעצים בענייני מיסוי.

רואי חשבון מתמחים בדרך כלל בתחום אחד או יותר של חשבונאות כגון:

חשבונאות פיננסית: הפקת דוחות כספיים ובדיקתם

הנהלת חשבונות ניהולית: ניתוח ודיווח על עלויות ורווחיות של חברה

חשבונאות מס: ייעוץ בענייני מס כגון מיסוי רווחים אישיים

חשבונאות עלויות: חישוב עלויות הייצור לעסקים יצרניים

ביקורת (הידועה גם בשם הבטחה): בדיקה מדוקדקת של הרשומות, המערכות והבקרות של חברות כדי לספק הערכה עצמאית של הכספים שלהן.

רואי חשבון הם אנשי מקצוע שעובדים עם מידע פיננסי כדי שהדברים יפעלו בצורה חלקה. הם מנהלים חשבונות ורישומים, מעבדים תשלומים ומוודאים ששולמו מסים בזמן.

מקצוע זה הפך לראשונה לעיסוק מוכר בארצות הברית בשנת 1887 כאשר הופיע לראשונה כעבודה במפקד האוכלוסין. מאז היא הפכה לאחת הקריירות הפופולריות ביותר באמריקה, עם משכורת ממוצעת של 67,000 דולר לאלה שעובדים במשרה מלאה. ושם כמובן הגע למקומות נוספים כמו ישראל.

מה עושה רואה חשבון: רואי החשבון אחראיים לארגון מסודר

רואי חשבון אחראים להיבט הפיננסי של ארגון. הם דואגים שהארגון יישאר עם המסים שלהם והם גם עוזרים בשכר. רואי חשבון אחראים גם לעיין בספרים ולוודא שהכל תקין לפני יציאתו לפרסום. וצריך כישורים מסוימים כדי לבצע את עבודתו היטב. הם צריכים להיות מסוגלים לתקשר היטב, לשים לב לפרטים, וגם להיות בעלי מיומנויות מתמטיקה חזקות. הם נתפסים לרוב כאנשים משעממים שלובשים חליפות ומדברים על מספרים. הם אלו שדואגים שהכספים של הארגון יהיו תקינים. אין הרבה מה לומר על רואי חשבון, נכון? שגוי! רואי חשבון עושים הרבה יותר מסתם לטפל במספרים.

מה עושה רואה חשבון: הנה 4 דברים מעניינים שאולי לא ידעתם עליהם:

 1) רואה חשבון נקרא גם "מנהל חשבונות"

 2) רואה החשבון הראשון הוזכר ברישומים עתיקים

 3) רואי חשבון יכולים להיות גם עובדים במשרה מלאה וגם פרילנסרים

 4) יש רואי חשבון המתמחים בסוגים ספציפיים של חשבונאות כמו חשבונאות בריאות, חשבות שכר, חשבונאות ציבורית או מיסוי.

הנהלת חשבונות היא מקצוע הכולל מעקב, דיווח וניתוח של נתונים כלכליים ואחרים.

רואי חשבון אחראים לביצוע מגוון רחב של משימות במהלך עבודתם השוטפת. אלה יכולים לכלול סקירת דוחות כספיים, איסוף נתונים וביצוע ביקורות.

המשימה החשובה ביותר שעושים רואי חשבון היא לבחון את הדיוק, השלמות וההתאמה של הרשומות הפיננסיות לחוקים ולמדיניות החברה. רואי חשבון אחראים גם על חיוב לקוחות, ניתוח עסקאות בודדות לזיהוי אזורי סיכון, המלצה על פעולה מתקנת בעת הצורך, הכנת תקציבים, מעקב אחר תזרים מזומנים על מנת לצפות בעיות עתידיות או לנצל הזדמנויות. רואי חשבון אחראים גם לשמור רישומים על נכסי העסק על מנת לחשב את שוויו הנקי.

הם עשויים גם להשתתף בפעילויות הכנת מס כגון הרכבת דוחות מס או התייעצות עם עסקים כיצד למזער את חבות המס שלהם באמצעות ניכויים המותרים על פי החוק.

מה עושה רואה חשבון: רואה חשבון צריך לדעת לקרוא ולפרש דוחות כספיים

רואי חשבון אחראים בדרך כלל לשמירה וארגון של רישומים חשבונאיים עבור חברה. הם עובדים עם ההנהלה ומפקחים על מחלקת הכספים. רואה חשבון בדרך כלל צריך להיות מסוגל לקרוא ולפרש דוחות כספיים, החזרי מס ודוחות כספיים אחרים. הם צריכים להיות בעלי ידע בנושאים משפטיים המשפיעים על חשבונאות כגון מיסי שכר, ניכוי מס במקור ומסי הכנסה.

רואה חשבון יצטרך גם מיומנויות במתמטיקה כמו חיבור, חיסור, חילוק, כפל, שברים ועשרונים. כמו כן, חשוב לדעת כיצד להשתמש במחשבון או בתוכנת גיליונות אלקטרוניים כגון Microsoft Excel או Google Sheets. הם האנשים שמנהלים את הספרים עבור חברה. הם מוודאים שהכל מטופל ושאין טעויות גדולות במסמכים פיננסיים. הנהלת חשבונות היא עבודה קשה, אבל רואי חשבון צריכים להיות טובים במספרים ולהיות עם תשומת לב לפרטים. הנהלת חשבונות היא תהליך של רישום הפעילויות הפיננסיות, העסקאות והאירועים של עסק או ישות.

הנהלת חשבונות היא אמנות הדורשת לעקוב אחר עסקאות כדי לקבל תובנה לגבי המשמעות של כל הנתונים הללו. חשיבותה של הנהלת חשבונות טמונה בתרומתה לממשל תקין, עמידה בחוקים ותקנות, ביקורת, ניהול סיכונים ודיווח. רואי חשבון משתמשים בדרך כלל בספר חשבונות כדי לתעד את כל העסקאות שלהם בארגון. ספר חשבונות זה יכלול בדרך כלל את כל פרטי יתרת הבנק, מניות הנסחרות בחברה, דיבידנדים ששולמו על ידי החברה עבור אותה שנה וכו'. מידע רב נרשם כשמדובר בהנהלת חשבונות הכוללת הוספת פריטים קשורים או חיובים וזיכויים. רואי חשבון מסייעים לארגונים ולאנשים פרטיים בניהול הכסף והכספים שלהם. הם מבטיחים שגופים אלה עומדים בכל הדרישות החוקיות והחוקיות שלהם, כגון הגשת מיסים בזמן.

הן עובדים בדרך כלל במשרדי רואי חשבון ציבוריים, אך הם יכולים לעבוד גם עבור ממשלות או תאגידים. רואי חשבון אוהבים להשתמש בגיליונות אלקטרוניים של אקסל כדי לבצע חישובים ומודלים, כגון דוחות כספיים.

 

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

חישוב מדרגות מס לעוסק מורשה
עסק מורשה

חישוב מדרגות מס לעוסק מורשה

חישוב מדרגות מס לעוסק מורשה יש להדגיש כי לא כל בעל עסק יכול להירשם בתור עוסק מורשה אלא רק מי שהמחזור העסקי שלו עולה על

עוסק פטור ממס ערך מוסף
עסק פטור

מדריך לעוסק פטור ממס ערך מוסף

מדריך לעוסק פטור ממס ערך מוסף אחת ההחלטות הראשוניות בפתיחת עסק הינה כיצד לפתוח את התיק במע”מ, מתי לפטור כעוסק פוטר ממס ערך מוסף ומתי

רואה חשבון פתיחת עוסק פטור
עסק פטור

רואה חשבון פתיחת עוסק פטור

רואה חשבון פתיחת עוסק פטור עוסק פטור הוא אדם או העוסקים בעיסוק שאינו מכניס סכום גדול של כסף ללא צורך להירשם כעוסק המשלם מס ערך

לפתוח עוסק מורשה בע”מ
עסק מורשה

האם ניתן לפתוח עוסק מורשה בע”מ?

האם ניתן לפתוח עוסק מורשה בע”מ? התשובה הקצרה היא – לא.  אולי זה הגיע אחרי שנים של עבודה כשכיר, אולי תמיד ידעת, אבל זהו, סוף

עוסק זעיר
עסק פטור

מהו עוסק זעיר

מהו עוסק זעיר עוסקים פטורים – אם הכנסתך השנתית אינה עולה על הסף השנתי של 100,000 ₪ (ומעלה מכך), תוכל להירשם כעוסק פטור בישראל. מהם

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא
חישוב מדרגות מס לעוסק מורשה

חישוב מדרגות מס לעוסק מורשה

חישוב מדרגות מס לעוסק מורשה יש להדגיש כי לא כל בעל עסק יכול להירשם בתור עוסק מורשה אלא רק מי שהמחזור העסקי שלו עולה על

עוסק פטור ממס ערך מוסף

מדריך לעוסק פטור ממס ערך מוסף

מדריך לעוסק פטור ממס ערך מוסף אחת ההחלטות הראשוניות בפתיחת עסק הינה כיצד לפתוח את התיק במע”מ, מתי לפטור כעוסק פוטר ממס ערך מוסף ומתי

רואה חשבון פתיחת עוסק פטור

רואה חשבון פתיחת עוסק פטור

רואה חשבון פתיחת עוסק פטור עוסק פטור הוא אדם או העוסקים בעיסוק שאינו מכניס סכום גדול של כסף ללא צורך להירשם כעוסק המשלם מס ערך

מה עושה רואה חשבון

מה עושה רואה חשבון

מה עושה רואה חשבון רואי חשבון ממלאים תפקיד חיוני במגזר הפיננסי, בהפקת דוחות כספיים ובוחנים אותם ומייעצים בענייני מיסוי. רואי חשבון מתמחים בדרך כלל בתחום

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!