רואה חשבון לעוסק מורשה

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

רואה חשבון לעוסק מורשהרואה חשבון לעוסק מורשה

כאשר רוצים לפתוח עסק עצמאי בארץ צריך לקחת בחשבון כי הדבר כרוך בקשיים רבים. יש להתנהל עם בירוקרטיה רבה, מול הרשויות. חשוב מאוד להיות מסודרים ולדעת להתנהל עם מסמכים. לשם כך קיים המקצוע רואה חשבון. רואה החשבון מכיר את התחום והוא יודע את הדברים הנדרשים להתנהלות נכונה וחכמה. 

 

רואה חשבון לעוסק מורשה- רישום

אחד הדברים הראשונים שעושה רואה החשבון הוא לעזור ברישום העסק כעסק מורשה. על מנת לפתוח תיק של עוסק מורשה יש לעמוד במספר תנאים. 

התנאי הראשון שיהיה עליכם לעמוד בו הוא מחזור שנתי. במידה ומחזור ההכנסות השנתי שלכם נמוך מ-100,491 שקלים (נכון לשנת 2021) יהיה עליכם לפתוח עוסק פטור ולא עוסק  מורשה. עסקים מורשים הם עסקים שהמחזור השנתי שלהם עולה על 100,491 שקלים. במידה ויש לכם כבר תיק של עוסק פטור ומחזור העסקים השנתי שלכם גדל חשוב מאוד לעדכן את מע"מ על מנת לשנות את הסטטוס של העסק לעוסק מורשה. יש לשים לב כי אם אתם פותחים עסק שצפוי להניב מחזור הכנסות שנתי גדול מ100,491 שקלים עליכם להצהיר על כך כבר בפתיחתו ולפתוח עוסק מורשה

יש לשים לב כי בארץ קיימים מקצועות שמחייבים פתיחת עוסק מורשה גם אם המחזור השנתי נמוך מ100,491 שקלים. בין המקצועות הללו תמצאו רופאים, פסיכולוגים, עורכי דין, הנדסאים ועוד. 

כיצד פותחים תיק?

במידה ואתם עומדים בתנאים הללו יהיה עליכם לפתוח תיק של עוסק מורשה. הרישום מתחיל במשרדי מע"מ (מס ערך מוסף). יהיה עליכם להגיע עם תעודת זהות, צילום של תעודת זהות ואסמכתא לחשבון הבנק. לאחר מכן יש להגיע למס הכנסה למילוי טפסים וכך גם למשרדי ביטוח לאומי. בין היתר יהיה עליכם להצהיר על כמות עובדים בעסק ועל צפי ההכנסות. שימו לב כי הרישום של עוסק מורשה מצריך רואה חשבון. 

 

מדוע צריך רואה חשבון לעוסק מורשה?

כפי שהבנו, עוסק מורשה הוא בעל עסק עצמאי שמחזור ההכנסות השנתי שלו עולה על 100,491 שקלים. עוסק מורשה חייב לשלם מע"מ ולהוציא חשבוניות מס ללקוחות שלו. שימו לב כי העוסק המורשה יכול לקזז את המע"מ על ההוצאות השוטפות של העסק שלו. יש לקחת בחשבון כי היקף הפעילות העסקית של עוסק מורשה יהיה רחב יותר משל עוסק פטור ולכן ההתנהלות השוטפת שלו תהיה מורכבת יותר. 

אז למה צריך רואה חשבון לעוסק מורשה? 

עוסק פטור מצריך דיווח למע"מ פעם בשנה. לעומת זאת, עוסק מורשה חייב לדווח באופן חודשי או דו חודשי. הדיווח נעשה על ידי רואה החשבון כאשר בעל העסק מציג בפניו קבלות מתאימות. מלבד דו"חות חודשיים חלות חובות רבות יותר על עוסק מורשה ביניהן גביית מע"מ מהלקוחות, תשלום מקדמות עבור מס הכנסה וביטוח לאומי, הגשת דו"ח שנתי, הגשת הצהרת הון, חשבונית מס ועוד.

על מנת לא להסתבך עם הרשויות חשוב מאוד לעשות זאת כמו שצריך על ידי רואה חשבון. רואה החשבון יודע מה צריך וכיצד לעשות זאת כך שכל שתצטרכו לעשות הוא להגיש לו את המסמכים הנדרשים והוא כבר ישלים את הפעולות. 

רואה חשבון לעוסק מורשה- כמה זה עולה?

לא ניתן לענות על השאלה הזו באופן חד משמעי כיוון שבסופו של דבר כל רואה חשבון גובה מחירים אחרים בהתאם לוותק שלו ולמה שרואה לנכון. לכן, בקשו הצעת מחיר מרואה החשבון שלכם עבור הפעולות השונות. שימו לב כי יש שתי אופציות לתשלום עבור רואה חשבון. האופציה הראשונה היא תשלום חודשי קבוע ואילו האופציה השנייה היא תשלום עבור פעולות ספציפיות. 

תשלום חודשי קבוע עבור עוסק מורשה ינוע בממוצע בין 150 ל-250 שקלים לחודש, לא כולל מע"מ. 

ריכזנו לכם מספר דוגמאות למחירים במידה ואתם בוחרים לשלם עבור פעולות ספציפיות-

  • דו"ח שנתי- המחיר להכנה ועריכה של דו"ח שנתי עבור עוסק מורשה ינוע בין 1,000 ל-1,600 שקלים בממוצע. 
  • פתיחת תיק במס הכנסה תנוע בין 500 ל-1,600 שקלים בממוצע, לא כולל מע"מ.
  • שעת ייעוץ בנושאי חשבון ומס תנוע בין 350 ל-650 שקלים בממוצע, לא כולל מע"מ.
  • ייצוג במקרה של שימוע מול רשויות המס ינוע בין 300 ל-700 שקלים לשעת ייצוג, לא כולל מע"מ. 
אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
הבא
דוח שנתי לעוסק מורשה
דוח שנתי לעוסק מורשה

דוח שנתי לעוסק מורשה אהבת הבישול והמטבח גרמה לכם לעשות הסבת מקצוע, ולהתחיל למכור מאכלים טעימים ובריאים מהבית ללקוחות שונים ברחבי הארץ. כיוון שמדובר על

רואה חשבון ב{ARIM}
דוח שנתי לעוסק מורשה מחיר

דוח שנתי לעוסק מורשה מחיר כאשר פותחים עוסק מורשה חשוב להבין את החובות הכרוכות בכך. אחת החובות של עוסקים מורשים היא להגיש דוח שנתי על

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!