3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי להעניק לבעלי עסקים את הבטחונות הנדרשים להם, על מנת לקבל הלוואה מהבנקים. גופי מימון כמו בנקים לא נוטים לאשר הלוואות לעסקים בהקמה או לעסקים המבקשים להתרחב, לכן הלוואה מסוג זה מאפשרת לה לקבל את רוב רובו של העירבון, שבעל העסק בעצמו איננו מסוגל לתת.

 

למי יתאים לקחת הלוואות בערבות המדינה?

ישנם שני סוגים עיקריים של עסקים, שיכולים לקבל אישור של הלוואות בערבות המדינה: עסקים חדשים שנמצאים הקמה וכן עסקים וותיקים, שבעליהם מבקשים להרחיב אותם – למשל לפתוח סניפים נוספים, או להעביר את הפעילות העסקית למקום פיזי גדול יותר ועוד. הרעיון הוא לסייע לעסקים לגדול, גם אם מדובר בסך הכל בעסק פרטי של אדם שהיה פרילנסר והוגדר כעוסק פטור, אך מעוניין להפוך לעוסק מורשה.

הלוואה זו מיועדת לעסק קטן או בינוני, כאשר המימון עצמו הוא סביב 90% מן הבטחונות שהבנק דורש להלוואה, כשמדובר בהקמה של עסק חדש לגמרי, או סביב 75% עד 90% כאשר מדובר בעסק פעיל, אשר בעליו מעוניין להרחיבו.

 

שלושה יתרונות של הלוואה בערבות המדינה

בעלי עסקים המקבלים אישור להלוואה בערבות המדינה, נהנים מפריסת תשלומים ארוכה המאפשרת להם לנהל באופן חכם ומאוזן את ההוצאות וההכנסות שלהם. יש הרואים בהלוואה מסוג זה תחליף מצויין להלוואה בנקאית ישירה ובייחוד שישנו סיכוי גדול שהאחרונה לא תאושר כלל, כיוון שהבטחונות עצמם הם משהו שבעל העסק המגיש את הבקשה – לא יכול לספק. הלוואות בערבות המדינה נושאות בחובן כמה וכמה יתרונות, לדוגמה שלושת הנושאים הבאים:

 

תנאים משתלמים במיוחד ללווים

המטרה של הקרן להלוואות בערבות המדינה, מיום הקמתה היא לסייע לפיתוח עסקים, מכאן שהרעיון הוא תמיכה פיננסית שבעל העסק מרוויח ממנה – זוהי בעצם הלוואה בתנאים משופרים, אותם לא ניתן לקבל בהלוואות בנקאיות סטנדרטיות וישירות מהבנק.

 

האשראי הינו חוץ בנקאי

הסכום המתקבל במסגרת ההלוואה, אינו פוגע במסגרת האשראי של העסק, כיוון שהוא בערבות המדינה. מאותה סיבה, סך ההתחייבויות – האובליגו – של העסק, אינו "מתנפח" אם הוא מקבל הלוואה כזאת, כיוון שההתנהלות כולה היא חוץ בנקאית ולכן ההתחייבויות של בעל העסק אל מול הבנק, לא כוללות את הסכומים שהוא מחוייב להם כהחזרים שעליו לשלם כחלק מהסכם ההלוואה.

 

התאמה מדוייקת לצרכים של העסק

על מנת להשתמש בצורה חכמה בכספים המתקבלים כחלק מהלוואה בערבות המדינה שעסק מקבל, כדאי לפני הכל לנהל בצורה מושכלת את תהליך גיוס ההלוואה ומימוש התכנית העסקית. המומחים של דיגיטל פיננסים מלווים בעלי עסקים, המבקשים לקבל הלוואות בערבות המדינה, כדי לאפשר להם למקסם את הפוטנציאל העסקי ולהניע תהליך פיתוח והרחבה בצורה הנכונה ביותר.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

תביעה למשרד הביטחון

נושא התביעה למשרד הביטחון רלוונטי לכל חייל, שוטר ואיש כוחות הביטחון אשר חלה או נפצע במהלך שירותו ומילוי תפקידו. הפרט, אשר עומד בקריטריונים אלו, רשאי

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי