3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי להעניק לבעלי עסקים את הבטחונות הנדרשים להם, על מנת לקבל הלוואה מהבנקים. גופי מימון כמו בנקים לא נוטים לאשר הלוואות לעסקים בהקמה או לעסקים המבקשים להתרחב, לכן הלוואה מסוג זה מאפשרת לה לקבל את רוב רובו של העירבון, שבעל העסק בעצמו איננו מסוגל לתת.

 

למי יתאים לקחת הלוואות בערבות המדינה?

ישנם שני סוגים עיקריים של עסקים, שיכולים לקבל אישור של הלוואות בערבות המדינה: עסקים חדשים שנמצאים הקמה וכן עסקים וותיקים, שבעליהם מבקשים להרחיב אותם – למשל לפתוח סניפים נוספים, או להעביר את הפעילות העסקית למקום פיזי גדול יותר ועוד. הרעיון הוא לסייע לעסקים לגדול, גם אם מדובר בסך הכל בעסק פרטי של אדם שהיה פרילנסר והוגדר כעוסק פטור, אך מעוניין להפוך לעוסק מורשה.

הלוואה זו מיועדת לעסק קטן או בינוני, כאשר המימון עצמו הוא סביב 90% מן הבטחונות שהבנק דורש להלוואה, כשמדובר בהקמה של עסק חדש לגמרי, או סביב 75% עד 90% כאשר מדובר בעסק פעיל, אשר בעליו מעוניין להרחיבו.

 

שלושה יתרונות של הלוואה בערבות המדינה

בעלי עסקים המקבלים אישור להלוואה בערבות המדינה, נהנים מפריסת תשלומים ארוכה המאפשרת להם לנהל באופן חכם ומאוזן את ההוצאות וההכנסות שלהם. יש הרואים בהלוואה מסוג זה תחליף מצויין להלוואה בנקאית ישירה ובייחוד שישנו סיכוי גדול שהאחרונה לא תאושר כלל, כיוון שהבטחונות עצמם הם משהו שבעל העסק המגיש את הבקשה – לא יכול לספק. הלוואות בערבות המדינה נושאות בחובן כמה וכמה יתרונות, לדוגמה שלושת הנושאים הבאים:

 

תנאים משתלמים במיוחד ללווים

המטרה של הקרן להלוואות בערבות המדינה, מיום הקמתה היא לסייע לפיתוח עסקים, מכאן שהרעיון הוא תמיכה פיננסית שבעל העסק מרוויח ממנה – זוהי בעצם הלוואה בתנאים משופרים, אותם לא ניתן לקבל בהלוואות בנקאיות סטנדרטיות וישירות מהבנק.

 

האשראי הינו חוץ בנקאי

הסכום המתקבל במסגרת ההלוואה, אינו פוגע במסגרת האשראי של העסק, כיוון שהוא בערבות המדינה. מאותה סיבה, סך ההתחייבויות – האובליגו – של העסק, אינו "מתנפח" אם הוא מקבל הלוואה כזאת, כיוון שההתנהלות כולה היא חוץ בנקאית ולכן ההתחייבויות של בעל העסק אל מול הבנק, לא כוללות את הסכומים שהוא מחוייב להם כהחזרים שעליו לשלם כחלק מהסכם ההלוואה.

 

התאמה מדוייקת לצרכים של העסק

על מנת להשתמש בצורה חכמה בכספים המתקבלים כחלק מהלוואה בערבות המדינה שעסק מקבל, כדאי לפני הכל לנהל בצורה מושכלת את תהליך גיוס ההלוואה ומימוש התכנית העסקית. המומחים של דיגיטל פיננסים מלווים בעלי עסקים, המבקשים לקבל הלוואות בערבות המדינה, כדי לאפשר להם למקסם את הפוטנציאל העסקי ולהניע תהליך פיתוח והרחבה בצורה הנכונה ביותר.

 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

היבטי מיסוי רילוקיישן

מדינת ישראל מכירה במעבר דירה של תושביה לכדי מדינה אחרת. ביכולתם של אותם תושבים שעושים רילוקיישן לשמור על מעמד התושבות שלהם או לנתק את התושבות

בלוג

טיפים לניהול תזרים מזומנים בעסק

בעשור האחרון בוצעו עשרות מחקרים לגבי היכולת של עסקים בעיקר קטנים ובינוניים בישראל לשרוד. מנתונים עולה כי למעלה מ-40,000 עסקים נסגרים בארץ מדי שנה. 30%

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

משה
גבעתיים
Read More
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
Read More
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
Read More
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
Read More
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
Previous
Next

היבטי מיסוי רילוקיישן

מדינת ישראל מכירה במעבר דירה של תושביה לכדי מדינה אחרת. ביכולתם של אותם תושבים שעושים רילוקיישן לשמור על מעמד התושבות שלהם או לנתק את התושבות

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!