דוח שנתי לעוסק מורשה

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

באנר - המרכז לרואי חשבון
השאירו פרטים
ללא התחייבות!

דוח שנתי לעוסק מורשהדוח שנתי לעוסק מורשה

אהבת הבישול והמטבח גרמה לכם לעשות הסבת מקצוע, ולהתחיל למכור מאכלים טעימים ובריאים מהבית ללקוחות שונים ברחבי הארץ. כיוון שמדובר על עסק עצמאי שאתם מנהלים בעצמכם ומרוויחים ממנו כסף, עליכם לקבל את האישור החוקי לעשות זאת באמצעות תהליך של פתיחת תיק עוסק ברשות המיסים, משרדי המע"מ וביטוח לאומי. כיוון שקיימים סוגים שונים של עסקים, עליכם להצהיר על גובה ההכנסה הצפויה מהעסק כדי להשתייך לקטגוריית העסק המתאימה לכם.

כיוון שהצהרתכם הייתה על סכום של 150,000 ₪ בשנה, על פי הרשויות אתם מוגדרים כעוסק מורשה הרשאי להפעיל ולנהל עסק בישראל, וכך גם להנפיק חשבוניות ולהרוויח כסף מעמל ידיכם. בכדי שהעסק שלכם יתנהל בצורה הטובה והנכונה ביותר, כדאי להכיר את החובות שלכם כלפי המדינה כעובדים עצמאיים ביניהם גם מילוי והגשה של דוח שנתי לעוסק מורשה עליו נרחיב במאמר הנוכחי.

מהו עוסק מורשה?

עוסק מורשה הוא אחד מסוגי העסקים שניתן לפתוח בישראל, זאת כאשר מדובר על עסק המרוויח סכום העולה על 100,491 ₪ לשנה. עוסק מורשה נקרא כך משום שהוא עסק המורשה על פי חוק לגבות מלקוחותיו מע"מ עבור השירותים/מוצרים שהוא מספק, וכך כביכול להגדיל את הסכום הסופי שנכנס לכיסו של בעל העסק. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי עוסקים מורשים מחויבים לשלם מיסים למדינה עבור ההכנסות שלהם, ולכן גביית המע"מ מתבצעת מהלקוחות בהתאם לחוק כדי להצליח לכסות על הפרשי תשלומי המיסים החודשיים וקבלת רווח "נקי" לכיסם.

מהו דוח שנתי?

דוח שנתי הוא דוח פיננסי המועבר לרשות המיסים על ידי בעל העסק אחת לשנה, זאת כדי לדווח על ההתנהלות הכלכלית השוטפת של העסק בכל שנה. דוח זה כולל בתוכו את כל המידע הפיננסי הרלוונטי על העסק כמו הכנסות, הוצאות, תשלומי משכורות לעובדים, הפרשות לביטוחים וכל מידע פיננסי אחר שעל הרשויות לדעת בנוגע לעסק. המטרה של הדוח השנתי היא להעניק שקיפות מלאה לרשויות המס בנוגע לרווחי העסק, כך שהרשויות יוכלו לקבל הצהרה רשמית מבעל העסק כי הרווחים שלו תואמים לגובה תשלומי המס שהוא מחויב לבצע.

האם רק עוסקים מורשים צריכים להגיש דוח שנתי?

כיוון שהמטרה של הדוח השנתי היא להציג את ההתנהלות הכלכלית של העסק בשנה שחלפה, כל עסק פעיל בישראל חייב למלא ולהגיש דוחות שנתיים כדי לשקף את פעילותם השוטפת. משום כך דוח שנתי לעוסק מורשה אינו שונה מדוח שנתי של עוסק פטור או חברה בע"מ, כיוון שעל כל בעל עסק למלא את הפרטים והמידע הפיננסי הרלוונטי על העסק שהוא מנהל.

הגשת דוח שנתי לעוסק מורשה באמצעות רואה חשבון – האם זה מומלץ?

אם המילים הגשת דוח שנתי לרשות המיסים גורם לכם לתחושת ייאוש ותסכול מהבירוקרטיה המחכה לכם, תשמחו לדעת כי ישנו גורם מקצועי שישמח לעשות את התהליך המורכב הזה במקומכם. רואה חשבון מקצועי ומוסמך מתמחה בכל הקשור לעולמות הפיננסיים, ולכן הוא יוכל לסייע לכם למלא את הדוח השנתי בצורה יעילה יותר מבלי שתבזבזו זמן יקר שיכול להשפיע על ניהול העסק הפרטי שלכם.

נוסף לחיסכון בזמן ותסכולים, מילוי דוח שנתי לעוסק מורשה ע"י רואה חשבון עשוי לחסוך לא מעט טעויות תמימות שבעלי עסקים עשויים לבצע במהלך מילוי הדוח. כיוון שטפסי הדוח כוללים מידע ונתונים כספיים מספריים, טעויות אנוש במילוי הדוח עשויים לגרום לבעיות בירוקרטיות רבות שבמקרים שונים עלולים גם לעלות בקנסות כספיים. לכן כדאי להיעזר ברואה חשבון מוסמך שיידע כיצד למלא את הדוח השנתי בצורה מדויקת יותר, וכן ידאג לרכז ולאסוף את כל המסמכים והנתונים הרלוונטיים לדוח ויעביר את הדיווח בשמכם לרשות המיסים.

כמה רואי חשבון גובים עבור דוח שנתי לעוסק מורשה?

הכנת דוח שנתי לעוסק מורשה כרוכה באיתור, בדיקה וריכוז נתונים פיננסיים רבים התקפים לשנת המס החולפת. כיוון שעוסק מורשה גובה גם מע"מ מלקוחותיו ומדווח באופן שוטף לרשויות בנוגע לתשלומי המס שביצע, הנתונים והמסמכים הרלוונטיים עשויים להיות רבים יותר לעומת עסקים קטנים כמו עוסק פטור. לכן העלות הממוצעת של הכנת דוח שנתי לעוסק מורשה תהיה בין 1000-2000 ₪, כאשר העלות הסופית של שכר הטרחה נקבעת על פי סוג העסק, היקפו העסקי, מורכבות הדוח השנתי וכו'.

אז מה למדנו בכתבה:

אל תזרקו את הכסף שמגיע לכם לפח! פנו לייעוץ מיידי!

אהבתם? זה הזמן לשתף!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החזון שלנו

המרכז לרואי חשבון פועל בישראל כבר שנים ארוכות ומציע את כל סל השירותים החשבונאיים לעוסקים זעירים, עוסקים מורשים, חברות בע"מ, שותפויות, אגודות חקלאיות ועוד. המרכז פועל באמצעות מערך שלם של רואי חשבון ומנהלי חשבונות בכל הדרגות ומציע לכם פתרון מלא מא' ועד ת' לניהול החשבונות בעסק, לא משנה מה גודל העסק ומהם סוגי המס שאתם משלמים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, מס קניה, מכס, מס מעסיקים וכל מס אחר – המרכז לרואי חשבון יטפל עבורכם בכל ההיבטים החשבונאיים בעסק לרבות חשבות שכר

-המרכז לרואי חשבון-

משה
גבעתיים
קרא עוד
"היה לי בעיה רצינית של חובות למס הכנסה ומע"מ ותוך חודש, עשיתם לי סדר בכל הניירת של ההוצאות והכנסות. מודה שאם המרכז לרואי חשבון, כנראה שהעסק שלי היה פושט רגל ממזמן."
נועה
רמת השרון
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחברה ומרגע השיחה הראשונית, הרגשתי את היחס וההתייחסות השונה שלכם משאר משרדי ראיית חשבון. אחת העסקאות הטובות ביותר שעשיתי בשביל העסק שלי זה לעבוד אתכם."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"כמה רואי חשבון לא עברתי עד שהגעתי אליכם. תמיד חיפשתי משרד שייתן לי מענה מהיר ויגדיל ראש בשבילי בגלל שאני לא מבין בתחום הזה. אתם נותנים לי ראש שקט וחוסכים לי כסף. עושים את העבודה הכי טוב שאפשר לבקש!!"
שי
חולון
קרא עוד
"אני כבר יותר מ-10 שנים ממליץ לקולגות שלי על הנהלת החשבונות המסודרת והמקצועית שלכם. תמיד שיש לי שאלה, אתם עונים מהר ועושים לי סדר בראש. בנוסף, חסכתם לי כסך אדיר ותמיד אתם יוזמים רעיונות כיצד אפשר לחסוך עוד. אין עליכם!"
הקודם
הבא
רואה חשבון לעוסק מורשה
רואה חשבון לעוסק מורשה

רואה חשבון לעוסק מורשה כאשר רוצים לפתוח עסק עצמאי בארץ צריך לקחת בחשבון כי הדבר כרוך בקשיים רבים. יש להתנהל עם בירוקרטיה רבה, מול הרשויות.

רואה חשבון ב{ARIM}
דוח שנתי לעוסק מורשה מחיר

דוח שנתי לעוסק מורשה מחיר כאשר פותחים עוסק מורשה חשוב להבין את החובות הכרוכות בכך. אחת החובות של עוסקים מורשים היא להגיש דוח שנתי על

כל מה שהעסק שלך צריך בשביל לצמוח!

אל תזרקו את הכסף שלכם לפח!
התמודדות אל מול רשויות המס מצריכה רואי חשבון מנוסים שידעו איך לנהל את התיק שלכם בצורה שתחסוך לכם הון!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!