פתיחת עוסק מורשה

פתיחת עוסק מורשהלפני הקמת כל עסק יש לעשות את החישובים הנדרשים כדי להחליט בין אם מדובר על פתיחת עוסק מורשה או פתיחת עוסק פטור. בשני המקרים, כדי לפתוח את התיק הנדרש עליכם להגיע באופן פיזי אל משרדי המע"מ הקרובים ביותר למיקום של העסק. היום נלווה אתכם בשלבים הנדרשים לקראת פתיחת עוסק מורשה.

 

שלב ראשון

כפי שציינו, עליכם להגיע פיזית אל משרדי מע"מ כאשר אתם מצויידים בשלושה מסמכים: תעודת זהות של בעל העסק (בעל העסק בעצמו צריך לפתוח את התיק כמובן), צילום צ'ק מבוטל מחשבון הבנק של בעל העסק או אישור חשבון מהבנק, ומסמך אחרון הוא לצורך זיהוי הנכס בו העסק נמצא, יכול להיות משרד, בית… עליכם להגיע עם חוזה שכירות או חשבון ארנונה על שם בעל הנכס.

 

לאחר שהגעתם למשרדי מע"מ מיד תוכלו למלא טופס פתיחת עוסק מורשה (טופס 821). מלאו את הפרטים הנדרשים על העסק ובעל העסק ולהגישו לפקיד שומה.

 

 

שלב שני

לאחר שסיימתם את התהליך במשרדי מע"מ, עליכם יהיה להגיע למשרדי מס הכנסה בכדי להמשיך בהליך פתיחת התיק. במשרדי מס הכנסה מלאו טופס 5329 (דו"ח אישיים והצהרה על מקורות הכנסה). גם בטופס זה יהיה צורך במילוי פרטים אודות בעל העסק ואופי העסק עצמו.

 

שלב שלישי

המקום האחרון אליו אתם צריכים להגיע בכדי להפוך לעוסק מורשה יהיה ביטוח לאומי. במשרדי ביטוח לאומי מלאו טופס 6101. גם כאן עליכם למלא את פרטי העסק, מה עשיתם בשנים האחרונות ומה היה סך ההכנסה שלכם. יש להצהיר כמובן על כמות העובדים וכו'.

 

מעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה

אם כבר יש ברשותכם עוסק פטור, עליכם להכיר את שני הדגשים הבאים:

 

  1. בתור עוסק פטור אתם בוודאי מכירים את תקרת המחזור שלכם (נכון לשנת 2020 – 100,491 ש"ח). אפילו אם לא עברתם עדיין את הסכום, אך הצפי הוא שעד סוף השנה תעברו, עליכם לגשת אל משרדי מס ערך מוסף, ולפתוח תיק עוסק מורשה.

 

  1. אם לא הודעתם על כך שעברתם את תקרת המחזור למשרדי מס ערך מוסף, הרשויות יחייבו אתכם לשלם מע"מ עבור כל העסקאות שבוצעו לאחר חציית תקרת המחזור. כידוע, עוסק פטור אינו גובה מע"מ. לא ניתן לקזז את המע"מ ששילמתם עבור הוצאות מוכרות עד לפתיחת עוסק מורשה ברשות המע"מ.

 

מה היתרון של פתיחת עוסק מורשה?

פתיחת עוסק מורשה מקנה לכם הרבה יתרונות. היתרון העיקרי הוא הקיזוז עבור הוצאות מוכרות. היכולת לקזז מע"מ שעסק משלם עבור רכישות מסוימות (יש לבדוק מהם ההוצאות עבורן אתם זכאים לזיכוי) מהווה יתרון גדול, שכן בזכות אפשרות זו ניתן להגיע לסכום מכובד. מה שכן, עדיף לתת לרואה חשבון להתעסק עם זה, כיוון שמדובר על ענייני ריביות ודיוק, אם אתם לא מדוייקים ייתכן ותגיעו לחובות בסוף שנת מס, ולאו דווקא לזיכוי.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי

תביעה למשרד הביטחון

נושא התביעה למשרד הביטחון רלוונטי לכל חייל, שוטר ואיש כוחות הביטחון אשר חלה או נפצע במהלך שירותו ומילוי תפקידו. הפרט, אשר עומד בקריטריונים אלו, רשאי

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי