האם עסק פטור יכול להיות רווחי?

עסק פטור רווחי

עסק פטור הינו עסק שסך הכנסותיו במחזור השנתי לא יעלו על 100,491 אלף ש"ח נכון לשנת 2020. בחילוק מהיר יוצא שכל חודש העסק מכניס במקרה הטוב קצת למעלה מ-8 אלף ש"ח, וכמו שאנו יודעים במדינה שלנו קשה להתקיים גם בסכומים גבוהים יותר. אם כן, איך עוסק פטור יכול להיות רווחי?

 

כמה עולה לטפל בתיק של עסק פטור?

אוקיי, אז כבר ראינו שהרווח החודשי שלנו הוא לא בשמיים, אך אולי טיפול בתיק יוכל להחזיר לנו את האוויר לגוף. אם כך, לצורך טיפול בתיק עוסק פטור עליכם להיעזר ברואה חשבון, גם כדי לפתוח את התיק וגם עבור הגשת דו"חות והתנהלות שוטפת מול הרשויות.

 

פתיחת תיק עוסק פטור בסיוע רואה חשבון יעלה לכם בין 250 ש"ח ועד 500 ש"ח.

הגשת דו"ח שנתי של עוסק פטור עולה בטווח ה- 1,000 ש"ח אך יכול לטפס גם ל-1,200 ש"ח.

 

מומלץ תמיד לבדוק מה כלול המחיר כי לרוב את המחיר פורסים לתשלום חודשי בעבור הגשת הדו"ח ועוד טיפולים אחרים הקשורים בהתנהלות השוטפת של העסק. וודאו מה בנוגע להוצאות אחרות כמו הצהרת הון וכד'.

 

 

איך הופכים עסק פטור לעסק רווחי?

חשוב שתכירו את העולם שאתם נכנסים אליו, עולם העסקים הפרטיים, עולם שיכול או להעיף אתכם לשמיים או לרסק אתכם לרצפה. קשה מאוד להיות עצמאי היום, אבל עם ניהול כלכלי נכון ומחשבה קדימה תוכלו להגיע להישגים גבוהים. לצערנו, כיום עסקים קטנים הם העסקים בעלי הסבירות הגבוהה ביותר להיסגר בתוך פחות משנתיים מפתיחת העסק.

הנה כמה דברים שכדאי לדעת כדי לעבוד בצורה כלכלית נכונה יותר. ברגע שפתחתם עסק פטור, למרות הדעה הרווחת שאתם לא זכאים להחזרים בגין הוצאות, אתם אכן זכאים גם אם אתם עובדים מהבית. עוסק פטור יכול לקבל החזרי מע"מ אך לא מס עבור מים, חשמל, אינטרנט ועוד.

חשוב להכיר בעובדות, עוסק פטור הוא הכנסה נוספת ולא עיקרית ברוב המקרים. אם אתם סטודנטים שחיים אצל ההורים ואתם עובדים מהבית, אז הכנסה של עד 8.3 אלף ש"ח בחודש נראה הכנסה אסטרונומית. אך כאשר אתם צריכים לשלם חשבונות, אוכל ושכירות הסכום נעלם תוך ימים ספורים. עסק פטור יכול להיות פרילנסר, שף פרטי, קוסם, שחקן ועוד…

עדיף עוסק מורשה

אז כן, אם אתם מתכננים להתפרנס מהעסק באופן בלעדי, עסק מורשה הוא הבחירה שלכם. כמובן, כדאי שתכניסו בהתאם… כל אדם בעל עסק פטור רשאי גם לעבוד כשכיר, אך יש למלא את הטפסים הנדרשים ולדווח לרשויות וזאת על ידי רואה חשבון. בסופו של דבר חשוב להבין, עסק פטור נוצר להכנסה נוספת אך לא עיקרית אך גם בשבילו צריך ניהול כלכלי נכון.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

עוד מאמרים שעשוים לעניין אותך

בלוג

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי

תביעה למשרד הביטחון

נושא התביעה למשרד הביטחון רלוונטי לכל חייל, שוטר ואיש כוחות הביטחון אשר חלה או נפצע במהלך שירותו ומילוי תפקידו. הפרט, אשר עומד בקריטריונים אלו, רשאי

השאירו פרטים
ללא התחייבות!

 3 יתרונות של הלוואות בערבות המדינה

הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים מתוך אינטרס של המדינה עצמה: למעשה, מדובר בקרן של כמה מיליארדי שקלים שנוסדה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, בכדי